Społeczne

Przerwa w budowie domu? Gdzie przechować zakupione materiały budowlane? Pan Andrzej znalazł rozwiązanie!

2022-07-19 09:37:02 reklama@calisia.pl

Przerwa w planowanej budowie domu, co ostatnio może zdarzyć się coraz częściej - jest trudną i zaskakująca sytuacją. Czasami zabraknie materiałów, innym razem nawali firma, albo po prostu zabraknie pieniędzy na kontynuację. Co zrobić, aby zabezpieczyć te materiały, które już zgromadziliśmy na budowie na przykład w nadziei, że  będzie można zamknąć budynek?   Przerwa w budowie lub przesunięcie  terminu prac - to często konieczność przechowania, zmagazynowania oraz zabezpieczenia materiałów budowlanych. Mogą one przecież być bardzo cenne, zwłaszcza w czasie, kiedy ceny towarów szybują w górę, a dostępność  też nie jest czymś oczywistym. 

Pan Andrzej budowa / pexels
Pan Andrzej budowa / pexels

Jak podają statystyki - praktycznie wszyscy, którzy dziś budują czy remontują domy - muszą liczyć się z dużo większymi kosztami niż jeszcze rok temu. Ceny w pierwszym półroczu 2022 r., w porównaniu z analogicznym okresem 2021 r., wzrosły o 30 proc. Najbardziej podrożały izolacje termiczne (+62 proc.), ściany, kominy (+48 proc.), dachy, rynny (+43 proc.), sucha zabudowa (+38 proc.), otoczenie domu (+36 proc.), cement, wapno (+34 proc.) oraz płyty OSB (+34 proc.). Prawdą jest, że inflacja w branży budowlanej jest dwa razy większa niż ta średnia w kraju.

Jeżeli przygotowujesz się do budowy domu lub też musisz ją wstrzymać z różnych przyczyn, koniecznie pomyśl gdzie przechować lub zmagazynować te zakupione już materiały i jak budowlane, aby nie padły ofiarą złodziei, którzy tylko czekają na podobne okazje. Dla niektórych - dość niesprzyjające mogą się też okazać warunki atmosferyczne. 

Materiały budowlane w większości przypadków nie powinny być składowane na świeżym powietrzu. Na otwartym terenie są narażone na zmienne warunki atmosferyczne, które mogą sprawić, że stracą swoje właściwości. Deszcz, silne porywy wiatru, promieniowanie słoneczne, mróz czy śnieg – to wszystko może mieć negatywny wpływ na takie materiały jak bloczki budowlane, wełna, styropian, zaprawy murarskie czy kleje. 

Z taką też sytuacją spotkał się Pan Andrzej, który musiał wstrzymać budowę domu, wskutek trudnej sytuacji finansowej i wzrostu cen. Materiały, które udało mu się wcześniej zgromadzić -  nie mogły zostać na placu budowy, a w mieszkaniu w bloku nie miał możliwości ich przechowania.

Z pomocą przyszły magazyny samoobsługowe STOKADO!

STOKADO jako firma zajmuje się przechowywaniem i magazynowaniem. Jest operatorem magazynów samoobsługowych - „self-storage”. Powierzchnie magazynowe Stokado Self Storage w Kaliszu dostępne są przez 24h/7 dni w tygodniu. Każdy klient, po podpisaniu umowy otrzymuje indywidualny kod dostępu zapewniający wjazd na teren Stokado oraz odblokowanie alarmu.

W obiekcie przy ul. Wrocławskiej 216 w Kaliszu znajdują się komórki w magazynie wewnętrznym, jak również powierzchnie magazynowe w kontenerach z możliwością bezpośredniego podjazdu samochodu. Pomieszczenia magazynowe mają powierzchnię od 1 m2 do 30 m2.

 

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować