Społeczne

Mieszkanie do uprzątnięcia… i co dalej?

2022-02-10 10:27:44 reklama@calisia.pl

Kiedy Pani Marianna wychodziła od notariusza, była szczęśliwa. Udało jej się sprzedać mieszkanie po ciotce całkiem korzystnie. Uzgodniła z kupującym małżeństwem, że bedą mogli wprowadzić się do wymarzonego gniazdka już za trzy tygodnie. Czyli zostało sporo czasu na opróżnienie mieszkania.

Stokado
Stokado

Weszła do sprzedanego już pomieszczenia. Szafy, kartony pełne ubrań, kilkaset książek, stary, nieporęczny telewizor.  Sporo rzeczy będzie trzeba wyrzucić. A szafa? Nie, szafy się nie pozbędzie, chciałaby ją zatrzymać - to pamiątka rodzinna.

Książki, które przez całe życie gromadziła jej rodzina, też nie mogą być wyrzucone. No i rower treningowy, na którym jeszcze niedawno ktoś przemierzał kilometry – „tego też przecież nie wyrzucę” - pomyślała.

Problem w tym, że własne mieszkanie Pani Marianny to skromna kawalerka już i tak całkiem zagracona. Nie ma fizycznej możliwości wstawienia tam szafy, ani książek. Piwnica też pęka w szwach (wiadomo, są rzeczy, których nie chcemy się pozbywać, nawet gdy z nich nie korzystamy, a tych pani Marianna ma sporo).

Pojawiła się opcja przechowania rzeczy pod miastem, u zaprzyjaźnionego rolnika. Ale kiedy zobaczyła warunki, w których miałyby leżeć książki, szybko zrezygnowała. Wilgoć, delikatny zapach stęchlizny – nie, to nie dla niej.

Na szczęście jest jeszcze jedna opcja i to właśnie ją postanowiła wybrać Pani Marianna.

Od ponad roku w Kaliszu istnieją „małe magazyny na wynajem”.

Nie zagraża tam wilgoć, jest sucho i ciepło, zatem nie trzeba obawiać się o książki czy delikatne meble.

Magazyny dostępne są w kilku wielkościach. Po szybkim dopełnieniu formalności, kobieta otrzymała hasło wejściowe do pomieszczeń (dogodnie położonych przy ul. Wrocławskiej). Po wejściu do środka szybko znalazła wolne pomieszczenie, które jej odpowiadało.

Jeszcze tylko trzeba umówić się z panami, którzy przewiozą wszystkie rzeczy i wartościowe przedmioty z likwidowanego mieszkania do wybranego boksu magazynowego. Wystarczy zamknąć go na kłódkę.

Pani Marianna jest też przeczulona pod kątem bezpieczeństwa, od czasu włamania, które ciężko przeżyła przed laty. Na szczęście już w trakcie rozmowy telefonicznej ze Stokado (bo tak nazywają się magazyny na wynajem ), usłyszała, że zarówno wejście, teren, jak i korytarze prowadzące do poszczególnych boksów - są monitorowane, a wstęp do budynku posiadają jedynie klienci, którzy otrzymują specjalny indywidualny kod.

Problem likwidacji mieszkania rozwiązany – dzięki Stokado.

https://www.facebook.com/stokadoselfstorage

ul. Wrocławska 216

62-800 Kalisz

+48 666 030 701

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować