Wróćmy nad jeziora

2011-07-15 08:18:31 Krzysztof Wodniczak

Wójt gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak, prezes Krystyna Poślednia z WFOSi GW, Marszałek wojewodztwa wielkopolskiego Marek Wozniak oraz prezes Stowarzyszenia Ostrowian w Poznaniu Krzysztof Wodniczak zapraszają do Antonina w powiecie ostrowskim wszystkich, dla których przyroda jest nie tylko zwykłą naturą, ale i może pobrzmiewać nierozerwalnymi dźwiękami. To właśnie na tym terenie znajduje się największy w Polsce Park Krajobrazowy Dolina Baryczy będący jednocześnie obszarem specjalnej Ochrony Ptaków europejskiej sieci ekologicznej Natura 2000.

ETNO EKO FEST czyli Etniczno Ekologiczny Festiwal na stałe wpisał
się w kalendarz ostrowskich i antonińskich imprez. Tym razem ten wędrujący festiwal przycumuje do Antonina, gdzie nad jeziorem Szpyrek stanie scena gotowa pomieścić wielu solistów i liczne zespoły. W części popołudniowej od godz.18.00 będziemy mogli wysłuchać muzyków związanych z word music m.in. Kwartet JORRI – Jolanta Ciechanowska, Romuald Andrzejewski, Roman Rauhut, Wojtek Ergo, zespoły IDIOM, HORIZONT NO CLEGOWNIA. W tej części odbywać się będą zajęcia warsztatowe nauka gry na ziołach, bębnach, marimbach... Odbędą się także warsztaty projektowania architektury krajobrazu. Każdy, dosłownie każdy może stać się twórcą otaczającej przestrzeni. Uczestnicy będą mieli możliwość kreatywnego, indywidualnego spojrzenia
na przygotowany teren. Warsztaty nie wymagają żadnej wiedzy ani doświadczenia w dziedzinie projektowania przestrzeni. Autorzy najciekawszych projektów otrzymają sadzonki roślin ogrodowych. Prelekcję o walorach Doliny Baryczy wygłosi Zbigniew Dolata.
Mało kto wie, że Krzysztof Klenczon (1942 - 1981) skomponował w 1964 roku występując w zespole Niebiesko Czarni utwór „Gdy odlatują bociany”. Bociany są obecnie najlepszą wizytówką Przygodzic (przeszło 3 miliony otworzeń portalu internetowego www.bociany.ec.pl. Postanowiliśmy połączyć bociany i nieprzemijającą muzyką Klenczona. Sprowadzimy do wspólnego mianownika bociany i gitary. W sali o godz.17.00 odbędzie się projekcja dokumentalnego filmu o Krzysztofie Klenczonie pt."10 w skali Beauforta" autorstwa mieszkającej w USA Heleny Giersz.
Natomiast o godz.19.30 rozpocznie się koncert. Na estradzie kolejno pojawią się: człowiek orkiestra Tadeusz Lis, wokalista Grzegorz Kupczyk (Ceti,ex Turbo), kwartet gitarowy Black Night oraz zespół Czerwoone Gitary Bernarda Dornowskiego współzałożyciela Niebiesko -Czarnych i Czerwonych Gitar. Kwiaty we włosach, Nikt na świecie nie wie, Historia jednej znajomości, Nie zadzieraj nosa, Takie ładne oczy… - to największe przeboje zespołu. - Wróciliśmy do korzeni i jako jedyni gramy nasz repertuar w aranżacjach płytowych, tak jak to było w okresie z Krzysztofem Klenczonem - mówi Bernard Dornowski, współzałożyciel i wieloletni członek Czerwonych Gitar, wokalista, basista, gitarzysta oraz kompozytor. Wszyscy wykonawcy wspomnieniowego koncertu postarają się przenieść nas w bigbitowe czasy lat 60. ubiegłego wieku, przypominając wiele przebojów z tego okresu. Warto
uświadomić sobie, że działalność Krzysztofa Klenczona była krokiem milowym w polskiej muzyce rockowej. Koncert odbędzie się 23 lipca nad jeziorem Szpyrek w Antoninie k/ Ostrowa Wielkopolskiego. Start o godz. 18.00, wstęp wolny.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować