Społeczne

Marsz Godności przeszedł ulicami Kalisza [zdjęcia, wideo]

2024-05-17 13:30:00 BK

Kilkadziesiąt osób, kaliszanie, osoby niepełnosprawne, przedstawiciele placówek oświatowych w Kaliszu, fundacji, Urzędu Miasta, stowarzyszeń przeszli ulicami Kalisza w Marszu Godności.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Fundacja Ks. Orione, Fundacja PlayPoint we współpracy z Miastem Kalisz oraz Biurem Posłanki Na Sejm RP Barbary Oliwieckiej zorganizowali 17 maja Marsz Godności. 

- Marsz Godności jest organizowany w ramach obchodów Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Wychodzimy z pięknym i prostym założeniem - wszyscy inni, każdy równy. Jest to nasze hasło przewodnie. Idziemy ulicami miasta by pokazać mieszkańcom, że wszyscy są równi, jesteśmy razem, nie ma mowy o nietolerancji. Jesteśmy za wsparciem i integracją - mówił Robert Gajor, współorganizator Marszu. 

Organizowany jest w celu wsparcia osób z niepełnosprawnościami, promowania ich praw oraz podnoszenia świadomości społecznej na temat barier, z jakimi się mierzą. W marszu udział wzięły osoby niepełnosprawne, przedstawiciele placówek oświatowych w Kaliszu, fundacji, Urzędu Miasta, stowarzyszeń, radni, posłanka Trzeciej Drogi Barbara Oliwiecka. 

Marsz wyruszył spod kaliskiego Ratusza i przeszedł ulicami Śródmiejską, Tadeusza Kościuszki aż  do Centrum Księdza Orione przy ul. Tadeusza Kościuszki 24. Tam na uczestników czekał piknik z animacjami, kiełbaskami, muzyką na żywo i atrakcjami.

Wydarzenie jest organizowane z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, który miał miejsce 5 maja.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować