Zwyciężyli po raz szósty z rzędu

2013-01-27 12:45:00 HB

Siatkarze MKS Kalisz pokonali na własnym terenie w Hali Arena drużynę LO MS Świnoujście 3:0. Nie było to jednak gładkie zwycięstwo, ponieważ zespół znad Bałtyku dał się we znaki gospodarzom w dwóch pierwszych setach. Ostatecznie jednak nasi siatkarze wygrali w sobotę po raz szósty z rzędu.

Bartłomiej Hypki
Licealiści ze Świnoujścia nie wygrali jeszcze żadnego meczu, ale okazali się dość wymagającym przeciwnikiem. W pierwszej partii kaliszanie przegrywali 15:17. Dopiero lepsza gra w bloku i silne serwisy Krzysztofa Porady w pozwoliły MKS-owi zwyciężyć do 20. Od początku drugiego seta siatkarze znad Bałtyku znów prowadzili. Dzięki zmianom przeprowadzonym przez trenera Mariana Durleja MKS wyszedł na prowadzenie i zwyciężył do 21. W trzecim secie nasi siatkarze zwyciężyli już gładko 25:11.
MKS Kalisz - LO MS Świnoujście 3:0 (25:20, 25:21, 25:11)
MKS Kalisz: Porada, Pękalski, Kowalewski, Lipa, Rohnka, Konieczny oraz Wroniecki (l), Skadłubowicz, Ozdowski, Łazarowicz.
LO MS Świnoujście: Rolewicz, Orłowski, Strajch, Jastrowicz, Głodowski, A. Płuska oraz Krzak (l), Walczak, Dominiak, Jędrzejczyk, Łuczków.