Społeczne

Z czworonogami po szkołach

2019-10-09 10:51:45 UM Kalisz/Juliusz Kowalczyk

Pracownicy Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kaliszu odwiedzają z czworonogami miejskie placówki edukacyjne. Podczas pogadanek z uczniami i przedszkolakami uświadamiają im jak dużym wsparciem dla człowieka może być pies.

fot. Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Kaliszu
fot. Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Kaliszu

Na spotkania z dziećmi i młodzieżą wybierane są psy o odpowiednim charakterze – spokojne, cierpliwe i lubiące kontakt z ludźmi, także wcześniej nieznanymi. Dla zwierząt to nie tylko odmiana dnia, ale też zwiększenie szansy na adopcję. Z drugiej strony uczniowie oraz ich nauczyciele podczas spotkań z nimi przekonują się, ile ciepła i empatii może mieć wobec człowieka pies.

- Psy zbliżają do siebie nie tylko opiekunów, ale również inne osoby w otoczeniu. Także te, które nie mają swoich własnych czworonogów. Kontakt z nimi powoduje zawsze radość i poprawia nastrój. Takie spotkania są ważne dla nas wszystkich. Niosą radość zarówno dla zwierząt i pracowników schroniska, jak i dla społeczności szkolnej - mówi Jacek Kołata, kierownik Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kaliszu.

Schroniskowe psy i ich opiekunowie odwiedzili już uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 18 oraz przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Kaliszu. W najbliższym czasie spotkają się jeszcze ze społecznością IV Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego, gdzie odbędzie się też rozstrzygnięcie konkursu na komiks o schroniskowym zwierzaku „Opowiem Ci moją historię”.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ