XVIII Prezentacje Teatrzyków Przedszkolnych w MDK [zdjęcia]

2019-03-08 08:00:00 MDK Kalisz

10 premier i 172 aktorów na scenie jednego dnia?! Kto pomyślał – niemożliwe – to się pomylił. Podczas XVIII Prezentacji Teatrzyków Przedszkolnych o nagrodę PLUSZOWEGO MISIA w Młodzieżowym Domu Kultury wystąpiły grupy teatralne z dziewięciu przedszkoli z Kalisza i jednej placówki z Droszewa.

Publiczność obejrzała inscenizacje znanych wierszy dla dzieci, widowiska słowno – muzyczne i przedstawienia teatralne perfekcyjnie przygotowane i odegrane. Zachwycała gra aktorska, kostiumy, dekoracje, muzyka i rozwiązania “techniczne”, a wszystko dzięki aktorom drugiego i trzeciego planu – Paniom Nauczycielkom i Rodzicom. Serdecznie dziękujemy za ich zaangażowanie. Dziękujemy także za podjęcie roli jurora, bo w naszych Prezentacjach o nagrodach decydują uczestnicy.

W tegorocznej edycji I. miejsce i główną nagrodę PLUSZOWEGO MISIA otrzymało Niepubliczne Przedszkole im. Misia Uszatka za inscenizację “Bal w pokoiku lal”, a wyróżnienie Publiczne Przedszkole Nr 1 za widowisko o Smerfach pt. “Chciwość nie popłaca”. W kategorii “osobowości prezentacji” nagrody przyznano: Aleksandrowi Figlowi ze “Szczęśliwej 13”, Lianie Doroshenko z “Jacka i Agatki” i Janowi Głuchowskiemu z NP im. M. Konopnickiej. W imieniu organizatorów pragniemy także pogratulować pozostałym przedszkolom: PP Nr 19 “Razem”, przedszkolakom z Droszewa, PP Nr 18 “Chatka Puchatka” i PP Nr 20 w Kaliszu i podziękować za dostarczenie niezapomnianych wrażeń i przekazanie dobrych rad, nie tylko najmłodszym, w mądry nienudny sposób.

Nagrodę specjalną – zaproszenie do występu na scenie podczas V Dziecięcego Festiwalu Działań Artystycznych SZTUKAKUKA – otrzymały “aniołki” z Przedszkola Niepublicznego “Szczęśliwa 13”. Z dobrą nowiną i pamiątkowym voucherem już w przedszkolu pojawił się współorganizator festiwalu Pan Paweł Królikowski.

XVIII Prezentacje Teatrzyków Przedszkolnych
o nagrodę Pluszowego Misia

7 marca 2019 roku godz. 9.00

1.Publiczne Przedszkole nr 1 w Kaliszu
Widowisko słowno-muzyczne „Chciwość nie popłaca”

2.Publiczne Przedszkole Sióstr Nazaretanek w Kaliszu
Inscenizacja „Jaś i Małgosia inaczej”

3.Przedszkole Niepubliczne „Szczęśliwa Trzynastka”
Widowisko słowno-muzyczne „Wielkie w niebie zamieszanie”

4.Niepubliczne Przedszkole „Jacka i Agatki” w Kaliszu
Widowisko słowno-muzyczne „Alladyn”

5.Niepubliczne Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Kaliszu
Teatrzyk „Stefek Burczymucha”

7 marca 2019 roku godz. 11.00

1.Publiczne Przedszkole nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi „Razem” w Kaliszu
Inscenizacja „Rzepka”

2.Przedszkole przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Droszewie
Inscenizacja „Na straganie”

3.Niepubliczne Przedszkole im. Misia Uszatka w Kaliszu
Inscenizacja „Bal w pokoiku lal”

4.Publiczne Przedszkole nr 18 „Chatka Puchatka”
Inscenizacja „O smoku wawelskim”

5.Publiczne Przedszkole nr 20 w Kaliszu
Przedstawienie teatralne, widowisko słowno-muzyczne „Królewna Gburka”

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ