Wojskowi transportują osoby zakażone do Poznania i Wolicy [Zdjęcia]

2020-04-24 14:49:15 red

Trwa transport 40 osób zakażonych z kaliskiego Domu Pomocy Społecznej do szpitali w Poznaniu i Wolicy.

fot. MW
fot. MW

- Dzisiaj przeprowadzamy kolejną ewakuację w Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu. Będzie ewakuowane kolejne 40 osób. 17 osób zostanie przetransportowanych do szpitala jednoimiennego im. Strusia w Poznaniu i 23 osoby do szpitala jednoimiennego w Wolicy – podaje kpt. Marcin Misiak oficer prasowy 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej – Jeden rzut zostanie przeprowadzony do Poznania. Chodzi do szpitala w Wolicy będą przekazywani na zasadzie wahadłowej, czyli karetka będzie wyjeżdżać i wracać – dodaje.

Osoby w cięższym stanie mają zostać przekazane do szpitala w Wolicy – Mamy do dyspozycji 11 pojazdów wielonoszowych sanitarnych. W każdym pojeździe jest zespół ewakuacji medycznej w ilości dwóch osób. Sześć pojazdów jest Drugiego Wojskowego Szpitala Polowego wspiera nas dodatkowo pięć zespołów z Poznania, Krzesin i Zgierza - por. Alicja Pic z Drugiego Wojskowego Szpitala Polowego

 

[Aktualizacja 17:15]

10 zakażonych osób z DPS w Kaliszu trafiło do szpitala w Wolicy. Wcześniej zaplanowane było przewiezienie 23 pensjonariuszy, jednak na taką liczbę mieli się nie zgodzić pracownicy szpitala. 13 pozostałych pensjonariuszy zostało przewiezionych do szpitala w Poznaniu. Więcej - TUTAJ.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ