Wojskowi transportują osoby zakażone do Poznania i Wolicy [Zdjęcia]

2020-04-24 14:49:15 red

Trwa transport 40 osób zakażonych z kaliskiego Domu Pomocy Społecznej do szpitali w Poznaniu i Wolicy.

fot. MW
fot. MW

- Dzisiaj przeprowadzamy kolejną ewakuację w Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu. Będzie ewakuowane kolejne 40 osób. 17 osób zostanie przetransportowanych do szpitala jednoimiennego im. Strusia w Poznaniu i 23 osoby do szpitala jednoimiennego w Wolicy – podaje kpt. Marcin Misiak oficer prasowy 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej – Jeden rzut zostanie przeprowadzony do Poznania. Chodzi do szpitala w Wolicy będą przekazywani na zasadzie wahadłowej, czyli karetka będzie wyjeżdżać i wracać – dodaje.

Osoby w cięższym stanie mają zostać przekazane do szpitala w Wolicy – Mamy do dyspozycji 11 pojazdów wielonoszowych sanitarnych. W każdym pojeździe jest zespół ewakuacji medycznej w ilości dwóch osób. Sześć pojazdów jest Drugiego Wojskowego Szpitala Polowego wspiera nas dodatkowo pięć zespołów z Poznania, Krzesin i Zgierza - por. Alicja Pic z Drugiego Wojskowego Szpitala Polowego

 

[Aktualizacja 17:15]

10 zakażonych osób z DPS w Kaliszu trafiło do szpitala w Wolicy. Wcześniej zaplanowane było przewiezienie 23 pensjonariuszy, jednak na taką liczbę mieli się nie zgodzić pracownicy szpitala. 13 pozostałych pensjonariuszy zostało przewiezionych do szpitala w Poznaniu. Więcej - TUTAJ.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ