Społeczne

Wielkopolska drogówka apeluje – „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”

2021-04-10 08:00:00 KWP

Koncentracja, obserwacja oraz przestrzeganie przepisów obowiązują każdego uczestnika ruchu drogowego. Bez względu na to czy jesteśmy kierującymi pojazdami, czy pieszymi zasady te dotyczą każdego.

KWP
KWP

W dzisiejszych czasach żyjemy w ciągłym pośpiechu. Istnieją czynniki, które mogą rozpraszać naszą uwagę, to np.: reklamy, wystawy, słuchanie głośnej muzyki w słuchawkach, rozmowa z innym uczestnikiem ruchu drogowego, płaczące dziecko, czy też telefon komórkowy lub inne urządzenia elektroniczne. 

Prawdą jest, że postęp technologii oraz coraz to nowsze sprzęty elektroniczne (telefon komórkowy, urządzenie GPS, tablet) często ułatwiają przemieszczanie się i poprawiają bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego. Jednak ciągła chęć bycia online oraz nieprawidłowe korzystanie z tych urządzeń może rozpraszać uwagę i koncentrację. 

Pamiętajmy!
Rozsądek, wzajemny szacunek oraz życzliwość to czynniki, które z pewnością mają bardzo istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drodze. 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ