Wartość rzeczy ręcznie robionych

2020-01-25 17:32:49 Artykuł sponsorowany

Ostatnio rękodzieło docenia się coraz bardziej. Cena przedmiotów ręcznie robionych potrafi być naprawdę wysoka, a z drugiej strony nie brakuje chętnych, aby regularnie kupować rękodzieła. Jak tak naprawdę obliczyć wartość pracy ludzkich rąk? Często artyści, rzemieślnicy i pasjonaci mają problem z podaniem ceny za swoje produkty, ponieważ balansowanie między opłacalnością wykonywanego zajęcia a ceną, którą klient jest rzeczywiście w stanie zapłacić, nie jest wcale takie proste. Niestety często takie trudności kończą się sprzedażą po bardzo niekorzystnych dla autora cenach. Dlaczego cenimy i powinniśmy cenić produkty handmade?

69708749d547b612c105f61e343cdd92
69708749d547b612c105f61e343cdd92

Ręcznie robione z wyjątkową starannością

Coś, co zostało stworzone rękami ludzkimi, pochłonęło wiele pracy i uwagi. Inaczej jest w przypadku produktów pochodzących z fabryk, które korzystają z maszyn. Tam na taśmie produkcyjnej zobaczymy całe tysiące identycznych opakowań, z czego żadna sztuka nie może wymagać zbyt wiele uwagi, a cały proces pozostaje zautomatyzowany. Cena jednej sztuki takiego towaru jest nie duża, ponieważ produkuje się je na masową skalę. Człowiek nie pracuje nad indywidualnym zamówieniem - on pracuje przy jednoczesnej produkcji całego mnóstwa zamówień i nie ma czasu dla każdej sztuki z osobna, aby sprawdzić wszystkie szczegóły dotyczące jakości.

Tworząc gotowy produkt własnymi rękami, wiele godzin pracy poświęcamy tej jednej wyjątkowej sztuce, nad którą właśnie pracujemy. Wiele osób bardzo ceni sobie wyjątkowość każdego egzemplarza. Produkt, który powstaje w rękach kreatywnego artysty czy rzemieślnika, jest przecież niepowtarzalny. Tymczasem ta uwaga i skupienie, które inwestujemy w nasze dzieło, owocuje dokładnością, starannym doborem materiałów i szczegółową kontrolą jakości. To nie jest tak, że dostajemy jeden z wielu produktów i jego braki mogły umknąć kontroli. Kupujemy wyjątkowy egzemplarz, nad którego szczegółami pracował prawdziwy pasjonat.

Tworzysz coś wyjątkowego?

A Ty, kiedy ostatnio uwolniłeś swoją kreatywność i stworzyłeś coś w całości własnymi rękami?

Dla niektórych jest to praca zarobkowa, dla innych jedynie hobby. Możliwości kreatywnego tworzenia użytecznych, albo dekoracyjnych przedmiotów jest niemal niczym nieograniczona. Wspaniałych pomysłów wydaje się, że może być naprawdę nieskończenie wiele.

Lubisz szyć, robić biżuterię, a może tworzyć niepowtarzalne dekoracje przeróżnymi plastycznymi metodami? Listę wszystkich przydatnych materiałów, które wzbogacą Twoją pracę, sprawdź tu.

Wyrażaj siebie, twórz wyjątkowe dzieła sztuki, szukaj nowych inspiracji i rozwijaj swoje umiejętności - zbyt wiele kupujemy dziś gotowych produktów.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ