Kultura

Warsztatów tańca i śpiewu ludowego z przytupem

2022-05-29 17:30:00 CKiS

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zorganizowało od marca do maja 2022 kontynuację Warsztatów tańca i śpiewu ludowego z przytupem. W sześciu sobotnich zajęciach warsztatowych, których większość odbyła się w sali tanecznej CKiS, brało udział 20 dorosłych uczestników.

CKiS
CKiS

Prowadzili je specjaliści z zakresu tańca i muzyki ludowej Anna i Krzysztof Rospondek z Kapeli z Kociny. Uczestnicy „Przytupów” uczyli się kroków tańców wielkopolskich pod kierunkiem instruktorki i choreografki Anny Rospondek do muzyki granej na żywo. Kapela z Kociny grała na skrzypcach i bębnie obręczowym, czasem także na basach kaliskich, tradycyjnych instrumentach wsi kaliskiej. Warsztatowicze poznawali również pieśni ze „Śpiewnika ludowego”, wydawnictwa CKiS z 2020 roku, m.in. Pragną oczka, pragną… czy Kto w niedzielę gorzołeczkę pije.... Zajęcia śpiewacze prowadził Krzysztof Rospondek. Na zakończenie warsztatów odbyły się pokazowe zajęcia w Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach, gdzie grupa taneczna zatańczyła chodzonego, wiwata, tyrolinkę, walcerka i polkę do muzyki kapeli kaliskiej.

Zajęcia były kontynuacją warsztatów organizowanych przez Annę Gałczyńską z Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu w latach 2018 i 2019. Uczestnicy poznawali kulturę muzyczną i taneczną Wielkopolski. Zyskali wiedzę o tradycji regionu oraz dużo dobrej, spontanicznej zabawy.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować