W trosce o własne M

2019-04-09 20:42:00 Reklama Rankomat.pl

W polskich realiach mieszkanie lub dom to bardzo często wyraz marzeń i wyrzeczeń. Niewielu ma szczęście, że otrzymuje prezent od rodziców lub też dziedziczy lokal. Najczęściej mieszkanie kupowane jest na kredyt i to długoterminowy. Taka inwestycja może być obciążająca, a świadomość tego, że w przypadku nieszczęścia zostajemy praktycznie z niczym jest jeszcze bardziej dotkliwa. Warto więc na samym początku przemyśleć kwestię dodatkowego ubezpieczenia, ponieważ życie jest nieprzewidywalne i różne rzeczy mogą się zdarzyć. Polisa umożliwia przede wszystkim naprawienie szkód bez ponoszenia dodatkowych kosztów, a nawet w wybranych wariantach zapewnia lokal zastępczy na okres remontu. Zobacz, jak znaleźć dobrą polisę.

Wypadki chodzą po ludziach

Powoli przyzwyczajamy się, że ubezpieczenie życia, mieszkania i samochodu staje się elementem koniecznym i w przypadku jakichkolwiek problemów pomaga. Z drugiej strony ilość ofert na rynku sprawia, że bardzo często nie wiemy, czego potrzebujemy oraz nie umiemy znaleźć najatrakcyjniejszej opcji. Jeśli masz wątpliwości, zobacz ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania/domu na rankomat.pl. W tym funkcjonalnym zestawieniu nie tylko znajdziesz ceny, ale także zakres polisy, wysokość składek, całkowitą sumę ochrony a także dostępne pakiety usług dodatkowych. W ten sposób masz dostęp do szeregu różnych możliwości, oszczędzasz czas i pieniądze, bo może się okazać, że bez problemu znajdziesz taką samą ofertę za dużo mniejsze pieniądze.

Ubezpieczenie idealne

To opcja szyta na miarę potrzeb i możliwości. Każde nieruchomość ma bowiem swoją specyfikę a także oczekiwania, co chcemy objąć szczególną ochroną mogą być bardzo różnorodne. Ubezpieczenie mieszkania w rankomat.pl pozwala zindywidualizować polisę, a także gwarantuje szeroki wachlarz możliwości. Najczęściej nacisk kładziemy na ochronę przed kradzieżą lub zniszczeniem mienia. Dla wielu osób niezwykle ważne jest także wsparcie na wypadek szkód wyrządzonych przez klęski żywiołowe.

Nie cena jest najważniejsza

W naszej rzeczywistości szczególnie mocno zwracamy uwagę na koszty. Przy wyborze polisy jednak jej cena nie powinna być podstawowym kryterium wyboru. Warto oczywiście poszukać tańszych opcji, ale najważniejszy jest zakres ochrony, suma ubezpieczenia. Jeśli będą niewystarczające, to w przypadku szkody możemy nie otrzymać takiego wsparcia, które pomoże  przywrócić nieruchomość do stanu pierwotnego.  Najczęściej polisa obejmuje mury oraz elementy stałe mieszkania takie jak podłogi, okna, schody czy też stałe zabudowy. Poza tym ustala się również ryzyko, od jakiego ubezpieczamy nieruchomość. Tu prawdopodobnie pojawią się zalanie, pożar, przepięcia czy kradzież z włamaniem.

undefined

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ