Edukacja

Uczniowie z Włoch i Portugalii z wizytą w Kaliszu

2022-05-24 19:00:00 UM Kalisz

W Kaliszu goszczą uczniowie z włoskiego miasta Rionero in Vulture i portugalskiego Barcelos. Młodzież, wspólnie z uczniami III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu, bierze udział w programie ERASMUS + i przyjechała do grodu nad Prosną w ramach międzynarodowej wymiany.

fot. Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta
fot. Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta

Z trzydziestoosobową grupą – przedstawicielami zagranicznych szkół, kaliskiego liceum oraz nauczycielami – w sali recepcyjnej ratusza spotkał się wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. Była to okazja do rozmów o naszym mieście, wymiany doświadczeń w zakresie edukacji, kultury i sportu.

- Witam w Kaliszu w imieniu prezydenta Krystiana Kinastowskiego. Spotykamy się w pięknej Sali Recepcyjnej im. Ignacego Adama Bujnickiego. W ratuszu znajdują się inne zabytkowe pomieszczenia, które będą mieli Państwo okazję zobaczyć – mówił Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza. - Kalisz to drugie pod względem wielkości miasto Wielkopolski, leży w malowniczej dolinie rzeki Prosny. Szczyci się posiadaniem najstarszej metryki pisanej wśród miast polskich. Zapraszam do zwiedzania Parku Miejskiego, murów średniowiecznego zamku i wielu innych ciekawych miejsc. Wiceprezydent opwiedział także o historii Kalisza, bieżących inwestycjach i osiągnięciach, jak choćby sukcesie III LO w rankingu „Perspektyw”, czy zdobyciu przez miasto tytułu Najlepszy Sportowy Samorząd 2021.

Podczas wizyty w Kaliszu uczniowie obejrzą ekspozycję multimedialną w ratuszu oraz będą podziwiali panoramę z tarasu widokowego na wieży. Zwiedzą rezerwat archeologiczny na Zawodziu. Będa także mieli okazję spacerować historycznymi ulicami miasta.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować