Społeczne

To był piknik partyjny finansowany przez Miasto Kalisz? Młoda Lewica komentuje wizytę premiera i prosi o wyjaśnienia prezydenta

2021-07-16 13:00:00 BK

Czy piknik połączony z wizytą Prezesa Rady Ministrów 14 lipca w Parku Miejskim był współorganizowany przez PiS? Kto za to zapłacił? Czy podopieczni DPS-u przyjechali tam dobrowolnie, a rodzice przedszkolaków wiedzieli o udziale swoich pociech w wydarzeniu? Takie pytania kieruje do prezydenta Krystiana Kinastowskiego Młoda Lewica.

BK
BK

14 lipca w Parku Miejskim w Kaliszu zorganizowany został Rodzinny Piknik Międzypokoleniowy. Podczas wydarzenia w Kaliszu gościł premier Mateusz Morawiecki. Pisaliśmy o tym: https://calisia.pl/spontaniczny-piknik-rodzinny-w-kaliszu-z-wizyta-prezesa-rady-ministrow-zdjecia-wideo,51597

- Szczególnie interesuje nas jeden punkt tej wizyty, czyli piknik rodzinny. Gościli na nim premier i inni politycy partii rządzącej. Rozstawione były wielkie reklamy Polskiego Ładu, czyli programu rządu. Czy piknik ten można nazwać piknikiem politycznym czy też partyjnym? Myślę, że można a nawet trzeba - komentuje Kamil Janik, koordynator Młodej Lewicy w Wielkopolsce. - Jako Młoda Lewica wysłaliśmy 4 pytania na prezydenta Krystiana Kinastowskieo i liczymy na szczerą odpowiedź.

 

Kamil Janiak

kamil.janiak@mlodalewica.pl

Szanowny Pan
Krystian Kinastowski
Prezydent Miasta Kalisz

 

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej

 

Na podstawie art 2. ust.1 i art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie  do informacji publicznej (j. t. Dz. U. z 2016r r. poz. 1764 ze zm.) proszę o udostępnienie informacji publicznej w następującym zakresie:

1. Czy Kancelaria Prezesa Rady Ministrów bądź partia Prawo i Sprawiedliwość była współorganizatorem imprezy „Piknik Rodzinny”, która odbyła się w dniu 14 lipca 2021 roku od godziny 11:00 w Parku Miejskim w Kaliszu?

2. Jaki był koszt organizacji tej imprezy? Czy Kancelaria Prezesa Rady Ministrów lub partia Prawo i Sprawiedliwość uczestniczyły w wydatkach przy organizacji imprezy?

3. Czy na „Pikniku Rodzinnym” znajdowali się pensjonariusze kaliskiego Domu Pomocy Społecznej? Jeśli tak, to czy wyrazili oni świadomą zgodę na udział w ww. zdarzeniu, bądź taka zgoda została wyrażona przez ich bliskich?

4. Czy na wspomnianym powyżej pikniku znajdowały się dzieci z kaliskich placówek przedszkolnych zarządzanych przez Miasto Kalisz? Jeśli tak, to proszę o wskazanie placówek, jakie były obecne na imprezie oraz o odpowiedź na pytanie, czy rodzice lub opiekunowie prawni wyrazili zgodę na udział w imprezie politycznej, gdzie znajdowali się politycy partii Prawo i Sprawiedliwość oraz emblematy programu politycznego ww. partii politycznej?

 

Z poważaniem,
Kamil Janiak
Młoda Lewica – Wielkopolskie

 

- Nie może być tak, że my kaliszanie, z miejskich pieniędzy fundujemy imprezy rządu i partii rządzącej - komentuje Kamil Janik.

- Mamy sygnały od rodziców, że nie wiedzieli o uczestnictwie swoich dzieci w wydarzeniu politycznym - dodaje Kamil Janik.

Koordynator prosi o kontakt rodziców, których pociechy, bez ich zgody uczestniczyły w środowym Pikniku Międzypokoleniowym - kamil.janiak@mlodalewica.pl

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ