Społeczne

"Spontaniczny" Piknik Rodzinny w Kaliszu z wizytą Prezesa Rady Ministrów [zdjęcia, wideo]

2021-07-14 14:00:00 BK

14 lipca w Parku Miejskim w Kaliszu zorganizowany został Rodzinny Piknik Międzypokoleniowy. Podczas wydarzenia w Kaliszu gościł premier Mateusz Morawiecki.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Piknik odbywa się w godzinach od 11:00 do 16:00 przy Baszcie Dorotce. Czekają atrakcje dla młodszych i starszych kaliszan takie jak dmuchańce, animacje, malowanie buziek, stoisko Miejskiej Biblioteki Publicznej z Uwolnionymi książkami, stoisko z pracami plastycznymi studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, stoisko Miasta Kalisza czy też PWiK, gdzie można napić się zimnej wody i trochę schłodzić w upalny dzień. Na placu przed Starostwem Powiatowym prowadzone są szczepienia.

Podczas pikniku w Kaliszu gościł Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Na wydarzenie przyszły przedszkolaki a także podopieczni Domu Pomocy Społecznej przy ul. Winiarskiej. Podczas wizyty premierowi towarzyszyli: sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Zbigniew Hoffmann, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jan Dziedziczak, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg oraz wojewoda wielkopolski Michał Zieliński a także włodarze Miasta Kalisza.

- Mieliśmy okazję podczas spaceru ulicami Kalisz wraz z Panem prezydentem mogliśmy zobaczyć jak Kalisz się rozwija - mówił premier.

Szef Rady Ministrów odniósł się do propozycji szczepień na Covid-19 dla dzieci poniżej 12 roku życia. - Jeżeli największe agencje europejskie stwierdzą, że można szczepić dzieci poniżej 12 roku życia, to dopuścimy taką możliwość. Jest to dobrowolne szczepienie po to by przerwać łańcuch zakażeń - komentował premier.

Wcześniej premier pojawił się na ulicy Zamkowej, skąd przeszedł pod kaliski ratusz, a następnie pod pomnik Papieża Jana Pawła II i pod Basztę Dorotkę.

Już od wczesnych godzin porannych w Parku Miejskim czuwała policja - na lądzie i na wodzie, a także straż miejska na rowerach. Najbliższą okolicę, gdzie miało odbyć się wydarzenie sprawdzali funkcjonariusze oraz saperzy. Napotkać można było wzmożone patrole policji. 

Protest Komitetu Obrony Demokracji podczas wizyty premiera. "Kłamca, kłamca" - skandowali uczestnicy [zdjęcia, wideo]

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ