Społeczne

Targowisko na 3 Maja doczeka się modernizacji! Miasto ogłosiło przetarg

2023-01-27 14:30:00 red.

Zgodnie z zapowiedzią Miasto ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i wykonanie zadania pn. „Przebudowa dróg manewrowych i placu przy ul. 3-go Maja w Kaliszu”. Kwota zabezpieczona w budżecie na tę inwestycję to 2,5 mln zł.

zdjęcie ilustracyjne/ street view
zdjęcie ilustracyjne/ street view

Modernizacja targowiska przy ulicy 3 Maja to jedna z dużych inwestycji zaplanowanych w budżecie miasta na 2023 rok. 

Będzie to nowe targowisko z dużym parkingiem wokół placu. Mam nadzieje, że powstanie miejsce wielofunkcyjne. Dofinansowanie wyniesie 5 mln zł z Polskiego Ładu - mówił prezydent Kalisza Krystian Kinastowski. - Pojawią się nowe nasadzenia zieleni, infrastruktura podziemna, oświetlenie. Rozwiązujemy również problem właścicieli pawilonów. Nie mają wody, kanalizacji. W ramach inwestycji wykonane zostaną podłączenia. 

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie na jej podstawie robót budowlanych związanych z przebudową dróg manewrowych i placu przy ul. 3-go Maja w Kaliszu, w tym m.in. obejmujących wykonanie od nowa konstrukcji i nawierzchni dróg manewrowych, dróg dojazdowych i przeciwpożarowych, placu (obecnego targowiska),
wykonanie stanowisk postojowych, budowę szaletu w miejscu istniejącego, wykonanie wpustów deszczowych, kanalizacji deszczowej, elementów podczyszczających przed zrzutem wód do Kanału Bernardyńskiego, wykonanie nowego oświetlenia, usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą, zasilanie dla przyszłych pawilonów handlowych, nasadzenia zieleni i montaż małej architektury. 

Miasto zabezpieczyło na tę inwestycję 2,5 mln zł. Dofinansowanie wyniesie 5 mln zł.

Miejsce składania ofert: https://miastokalisz.ezamawiajacy.pl

Termin otwarcia ofert: 2023-02-13 10:05

Ogłoszenie:  https://miastokalisz.ezamawiajacy.pl/pn/miastokalisz/demand/notice/public/83681/details

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować