Taką lekcję historii mieli kaliscy uczniowie! Pociąg retro na Dworcu PKP [zdjęcia, wideo]

2019-10-01 13:30:00 BK

Pociąg retro po raz kolejny wyjechał na szlak kolejowy Wielkopolski. Dziś w niecodziennej lekcji historii uczestniczą kaliscy uczniowie. Zabytkowy skład zajechał o 12:20 Dworzec PKP w Kaliszu. Wszystko w ramach akcji „Koleje Wolności 1939-2019. Wielkopolanie w Kampanii Wrześniowej 1939 roku”.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Od 1 do 4 października 2019 r. po szlakach kolejowych Wielkopolski jeździć będzie specjalny pociąg „retro” – stare, drewniane wagony ciągnięte przez prawdziwy parowóz. Pociąg kursował będzie codziennie inną trasą – w innym kierunku Wielkopolski, zatrzymując się na kolejnych stacjach. Tam wsiadać do niego będą kolejne grupy chętnych.

Pomiędzy poszczególnymi przystankami podczas biegu pociągu przeprowadzane będą specjalne lekcje. Poprowadzą je osoby przebrane w mundury oraz stroje z 1939 r. Ich opowieści przybliżą uczestnikom wiedzę o udziale Wielkopolan w tragicznym wrześniu sprzed 80 lat.

Te specjalne lekcje są doskonałą formą popularyzującą zainteresowanie przeszłością. Do Kalisza pociąg przyjechał we wtorek, 1 października, o 12:20. Tu można go było podziwiać przez 20 minut. 

Koleje Wolności ruszyły po raz pierwszy w 2018 r. z okazji 100-lecia Powstania Wielkopolskiego. To kilkudniowe wydarzenie cieszyło się wówczas ogromnym zainteresowaniem.

Rozkład jazdy dostępny w załączniku.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ