Motoryzacja

Ta kontrola drogowa skończy się dla 64-latka więzieniem

2024-07-05 16:00:00 red. za KMP Kalisz

Blisko półtora promila alkoholu w organizmie miał kierowca renault zatrzymany do kontroli drogowej przez policyjnych wywiadowców. 64-latek miał również dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami. O jego dalszym losie zadecyduje już wkrótce sąd.

zdjęcie ilustracyjne BK
zdjęcie ilustracyjne BK

Codzienne służby pokazują, że mimo dotkliwych kar za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, nadal na drogach pojawiają się lekkomyślni kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Jednym z nich był 64-letni kierowca renault zatrzymany do kontroli drogowej w centrum Kalisza przez policjantów z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej. Już podczas rozmowy z kierowcą policyjni wywiadowcy nabrali podejrzeń co do jego stanu trzeźwości. Badanie potwierdziło ich przypuszczenia. Okazało się, że 64-latek miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że sąd dwukrotnie orzekł wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Wkrótce kaliszanin zostanie przesłuchany. Za naruszenie sądowego zakazu grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

Alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować