Społeczne

MOPS rekrutuje do programu korekcyjno – edukacyjnego dla osób stosujących przemoc domową

2024-07-08 15:30:00 pejot

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaliszu ogłasza rozpoczęcie rekrutacji do kolejnej edycji Programu korekcyjno-edukacyjnego dla osób stosujących przemoc domową. Program finansowany jest przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, a udział w nim jest bezpłatny.

Spotkania grupowe i indywidualne

Program obejmuje łącznie 82 godziny zajęć, z czego 40 godzin przeznaczone jest na spotkania indywidualne, a 42 godziny na spotkania grupowe.

Spotkania grupowe odbywać się będą nie rzadziej niż raz w tygodniu, od godziny 15:30, w pomieszczeniach Zespołu Interdyscyplinarnego w Kaliszu. Spotkania indywidualne będą ustalane telefonicznie lub osobiście z prowadzącymi program.

Kontakt z prowadzącymi:

  • Izabela Abkowicz-Maszak, tel. 503 414 651, MOPS ul. Graniczna 1, budynek C, pokój nr 101,
  • Elżbieta J. Marczyńska, tel. 506 162 271, MOPS ul. Obywatelska 4, pokój nr 5.

Cele programu

Program korekcyjno-edukacyjny ma na celu zmianę przekonań uczestników dotyczących stosowania przemocy domowej, powstrzymanie dalszego stosowania przemocy oraz rozwijanie umiejętności samokontroli i efektywnego radzenia sobie z emocjami, zwłaszcza złością i poczuciem krzywdy. W ramach programu uczestnicy zwiększają swoją świadomość na temat zjawiska przemocy domowej i jej konsekwencji oraz uczą się alternatywnych zachowań, które budują relacje oparte na poszanowaniu i partnerstwie.

Elżbieta Marczyńska, prowadząca program, podkreśla:

Uczymy uczestników programu, jak sobie radzić, żeby nie krzywdzić innych osób, kiedy czujemy złość. Do programu zapraszamy wszystkich, również osoby z rodzin objętych procedurą niebieskiej karty. Choć liczba miejsc jest ograniczona, nikogo nie zostawimy bez pomocy. Warto dodać, że problem przemocy w rodzinie dotyczy wszystkich, także osób o wysokim statusie społecznym, takie osoby także zachęcamy do kontaktu.

Harmonogram i rekrutacja

Rekrutacja uczestników trwa od 1 lipca 2024 roku do 31 sierpnia 2024 roku. Program podzielony jest na dwie części: otwartą grupę, która rekrutuje nowych uczestników w lipcu i sierpniu, oraz zamkniętą grupę, która będzie  pracowała od 1 września 2024 roku do 6 grudnia 2024 roku. W tym okresie nie będzie możliwości dołączenia nowych uczestników.

Warunkiem uczestnictwa w programie jest podpisanie kontraktu, który określa zasady uczestnictwa oraz wymagania dotyczące ukończenia programu. Uczestnicy muszą uczestniczyć w co najmniej 75% zajęć, aby ukończyć program.

Aby wziąć udział w programie, należy skontaktować się z trenerkami osobiście lub pod podanymi wyżej numerami telefonów.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować