Społeczne

Szpital w Wolicy prosi o wsparcie!

2020-03-25 21:00:00 red.

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną na terenie Rzeczpospolitej Polskiej jak i wprowadzonym przez Rząd Polski stanem epidemii oraz skalą zagrożenia, z którym nie mieliśmy dotąd do czynienie, Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy k/Kalisza zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe Jednostki.

Szpital w Wolicy/ fot. BK
Szpital w Wolicy/ fot. BK

Obecna sytuacja wymusza podjęcie przez nas wielu pilnych, doraźnych decyzji oraz konieczność dodatkowych działań takich, jak m.in.: zakup sprzętu medycznego, środków ochrony osobistej czy środków dezynfekujących, które są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego naszych pacjentów i personelu, jednak przewyższają one możliwości finansowe naszej placówki.

Jestem niezmiernie wdzięczny wszystkim osobom i instytucjom, które znając skalę naszych potrzeb, już udzieliły Szpitalowi wsparcia finansowego.

Jednak zdaje sobie sprawę, że walka z epidemią, której rozmiarów jeszcze nie znamy, wymaga bardzo dużych nakładów finansowych, jakich Szpital w Wolicy nie posiada. W związku z tym, by zapewnić bezpieczeństwo naszym pacjentom i zespołowi pracowników, jestem zmuszony skierować prośbę do przedsiębiorców, samorządowców, stowarzyszeń, mieszkańców naszego regionu oraz pacjentów o pomoc w tej dramatycznej dla nas sytuacji.

Wpłat można dokonywać na konto:

34 1560 0013 2014 0307 5740 0002, z dopiskiem: „darowizna KORONAWIRUS”

W przypadku pytań dotyczących przekazania darowizny, proszę o kontakt z sekretariatem: p. Marta Kubiak, tel. +48 728 948 992

Licząc na zrozumienie i wsparcie finansowe Szpitala,
życzę Państwu poczucia bezpieczeństwa i zdrowia,

 

/.../

lek. med. Sławomir Wysocki

Dyrektor

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ