Sport

Superpuchar LSK odbędzie się w Kaliszu!

2019-09-11 14:25:34 Marcin Woźniak

Wielkie siatkarskie święto szykuje się 6 października w Kaliszu – o Superpuchar Polski powalczą mistrzynie Polski ŁKS Commercecon Łódź, ze zdobywczyniami Pucharu Polski – Chemikiem Police. Mecz o pierwsze trofeum w tym sezonie od poprzedniej edycji nosi imię wybitnego trenera „Złotek” – Andrzeja Niemczyka.

fot. MW
fot. MW

Prezydent Kalisza Krystian Kinastowski i prezes Polskiej Ligi Siatkówki Paweł Zagumny (mistrz świata z 2014 i wicemistrz świata z 2006 roku) podpisali umową według której 6 października o 17.30 w Hali Arena Kalisz odbędzie się mecz o Superpuchar Polski im. Andrzeja Niemczyka. Do naszego miasta przyjadą najlepsze polskie drużyny ubiegłego sezonu - ŁKS-u Commercecon Łódź mistrzynie Polski i Chemik Police zdobywczynie Pucharu Polski.

- Można powiedzieć, że Superpuchar Polski wraca do Kalisza, tym razem jako impreza. Jednak mam nadzieję, że wkrótce powtórzy się historia z 2007 roku kiedy to Winiary Kalisz tryumfowały w Superpucharze Polski – mówi prezydent Krystian Kinastowski – 6 października zapraszamy wszystkich kibiców na Halę Arena. Mam nadzieję, że będzie to wielka uczta dla kibiców – dodaje i podkreśla, że Kalisz ma wielkie tradycje w siatkówce kobiet.

Przed meczem o Superpuchar Polski w piłce siatkowej kobiet odbędzie się prezentacja zawodniczek klubu ENERGA MKS Kalisz.

- Podczas Superpucharu zaprezentują się wszystkie drużyny Ligi Siatkówki Kobiet. Będzie okazja spotkać najlepsze zawodniczki z całej ligi i zdobyć autografy. Superpuchar zapoczątkuje 15. jubileuszowy sezon LSK – mówi prezes Polskiej Ligi Siatkówki Paweł Zagumny

Mecz będzie transmitowany na antenie Polsatu Sport. Sprzedaż biletów na Superpuchar Polski rozpocznie się w poniedziałek 16 września o godz. 12.00 rozpoczyna się sprzedaż biletów. Bilety w cenie 20 zł, 35 zł, 40 zł, 50 zł będzie można zakupić on line na stronie eBilet.pl, a także stacjonarnie w Kaliszu w Media Markt ul. Poznańska 121/131 oraz w Hali Arenie Kalisz (w klubie siatkarskim Energa MKS Kalisz).

Przed imprezą trofeum przyjedzie do naszego miasta - 29 września w niedzielę w godzinach od 13.00 do 15.00 w Galerii AMBER w Kaliszu odbędzie się prezentacja trofeum Superpucharu. Dla mieszkańców Kalisza będzie wiele atrakcji, gry, zabawy, konkursy i spotkanie z gwiazdami Siatkówki – mówi prezes Energi MKS Kalisz.

Triumfatorki Superpucharu w piłce siatkowej kobiet:


2005 – Centrostal Bydgoszcz


2006 – BKS Aluprof Bielsko-Biała


2007 – Winiary Kalisz 


2008 – PTPS Farmutil Piła


2009 – MKS Muszynianka Fakro Muszyna


2010 – BKS Aluprof Bielsko-Biała


2011 – MKS Muszynianka Fakro Muszyna


2012 – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza


2013 – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza


2014 – Chemik Police 
(pod egidą PLS):


2015 – Chemik Police


2017 – Grot Budowlani Łódź 
2018 – Grot Budowlani Łódź 

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ