Kalisz - Powrót do przyszłości

Stylistka dla Ciebie - po epidemii

2020-04-04 16:45:40 redakcja

Co tak właściwie robi stylistka? Jak zostaje się stylistką? Dowiemy się tego od Sylwii - zajmującej się dbaniem o nasz wygląd. 

IMG_20191118_220109
IMG_20191118_220109

StylistiQ Arte to spełnienie moich dziecięcych marzeń. Od dziecka kochałam modę. Często mówię, że wyrosłam na szmatkach, bo moja mama szyje odkąd pamiętam. A ja odkąd pamiętam stroiłam wszystkie lalki, siebie i koleżanki.

Mając bodajże 12 lat obejrzałam program o amerykańskiej Stylistce Rachel Zoe i od tego momentu zapragnęłam robić to, co ona…

Po 24 roku życia udało mi się zrealizować Marzenie i zaczęłam swoją przygodę jako Personal Shopper i Stylistka. I tak od kilku lat dbam o wygląd moich Klientek i Klientów - bo Panowie też coraz częściej korzystają z usług Stylisty.

Na czym dokładnie polega moja praca? Można powiedzieć, że uwrażliwiam ludzi na piękno i estetykę. Moja wieloletnia Klientka powiedziała mi kiedyś anegdotę, jak to wybrały się z córką na spacer i powiedziała do niej: "Patrz Kochanie, a tamta Pani ma zły fason i kolor sukienki. W ogóle to do niej nie pasuje. Pani Sylwia mi zwróciła uwagę na takie szczegóły.Teraz dopiero to widzę." Na co jej córka: "To wzrok też Ci naprawiła?".

Często przez niewiedzę popełniamy modowe faux-pas. A to może rzutować zwłaszcza na naszej karierze, ale też stosunkach międzyludzkich. Nie chodzi o to, by dać się zwariować i zostać fashion victim, ale dobrze orientować się w dress code obowiązującym w naszym zawodzie czy na imprezie, w której bierzemy udział.

Często pada pytanie: "Po co komu Stylista?" Mogę odpowiedzieć innym pytaniem: "A po co komu kosmetyczka/ fryzjer/ dentysta/sprzedawca/ lekarz itp…?"

15 lat temu, kiedy musiałam zdecydować, co chcę robić po gimnazjum, miałam pomysł, żeby iść do szkoły o profilu kosmetycznym czy wizażu. I wówczas wszyscy w rodzinie skutecznie mi to odradzali…. Teraz zawód kosmetyczki/ kosmetologa jest nie tylko popularny, ale wręcz niezbędny. Tak samo będzie za chwilę ze Stylistą. Wszystko kupujemy oczami. Towar, usługi, nawet drugiego człowieka... Jeśli ktoś podoba nam się z wyglądu, szybciej nawiążemy z nim nić porozumienia. W Stanach i w zachodniej Europie już ponad połowa osób pracujących w korporacjach korzystała przynajmniej raz z usług doradcy wizerunku czy personal shopper. U nas takie usługi uchodzą jeszcze za luksus czy ekstrawagancję. Jednak nie znam osoby, która po skorzystaniu z doradztwa żałowała by tej decyzji.

Co oferuje StylistiQ Arte?

Najpopularniejszą usługą jest Przegląd Garderoby. W 90% przypadkach nie doceniamy potencjału własnej szafy, albo traktujemy ją jak przechowalnię wszystkiego. Dzięki mojej wiedzy i zawartości Twojej szafy, sakramentalne: "Nie mam co na siebie włożyć!" odejdzie w zapomnienie. Pamiętaj, że będę bezwzględna i nie znam litości dla ubrań, które psują Twój wygląd. Ale obiecuję, że po tym doświadczeniu Twoja szafa będzie jak nowa.

Drugą ulubioną usługą są Zakupy. Każda kobieta kocha zakupy. Za to mężczyźni ich nienawidzą. Prawda stara jak świat. Czyżby? Udowodnię Ci, że jesteś w błędzie. A przy okazji nauczę jak odróżniać rzeczy słabej jakości od tych z wysokiej półki (niekoniecznie patrząc na metki i logo), jak nie dać się zwieść wyprzedażom itp pułapkom. Zakupy nie muszą kończyć się wyrzutami sumienia, pustką w portfelu i po zakupowym kacem.

Analiza Kolorystyczna to z kolei moja ulubiona usługa. Dzięki pracy z kolorem nagle okazuje się, że oprócz czerni są jeszcze inne, o wiele bardziej twarzowe barwy. I że dress code w pracy nie musi być czarno-biały czy szaro-biały. A ten znienawidzony w dzieciństwie zielony, teraz po latach i w odpowiednim nasyceniu, jest bardzo twarzowy i odejmuje lat. Kolorem można wyszczuplić sylwetkę nawet o 10 kg, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić. Specjaliści wiedzą. I Ty też możesz się tego nauczyć. Szykuje się jakiś przełom w Twoim życiu? Awans? Nowy partner? Rozwód? Takie chwile często mobilizują nas do tego, by zrobić coś dla siebie. Nowa fryzura? Za mało? To może Metamorfoza? Nowy rozdział, nowa Ty. Panów też to dotyczy. I nie jest to przejaw kryzysu, ale to swoiste katharsis. Kto już to przeżył, ten wie o czym mówię. Na konsultacji ustalamy zakres działania i zaczynamy. Pamiętasz program "Łabędziem być"? Aż takich rewolucji nie będzie, bo nikogo do operacji plastycznych nie będę zmuszać, ale jeśli chcesz to możemy Ci zorganizować "wielkie wejście" w hollywoodzkim stylu.

A jeśli szykujesz się do najważniejszego dnia w swoim życiu to zapraszam na Konsultacje Ślubne. Zdziwisz się na ile rzeczy nie zwróciłaś jeszcze uwagi. Odkryję przed Tobą sekrety wedding plannerów, co zaoszczędzi Ci mnóstwo czasu, pieniędzy i nerwów. Bo przecież to ma być Twój Wymarzony Dzień. Po co się stresować?

Coraz większą popularnością cieszą się też spotkania tematyczne, warsztaty, babskie wieczory, wieczory panieńskie czy sesje zdjęciowe (np u Art-Focus) z udziałem stylistki, która czuwa nad wszystkim. To świetny pomysł na oryginalny i praktyczny prezent.

A teraz czas na ofertę specjalną.

Wiosna to najlepszy czas na zmianę garderoby i podkręcenie wizerunku 👗👠 Pomimo pandemii i natłoku niezbyt optymistycznych informacji mam nadzieję, że nie zatraciliśmy jeszcze w sobie chęci do życia….

Dlatego proponuję w tym szalonym czasie zadbać troszkę o siebie i swój wizerunek. Może przegląd garderoby? Porządek w szafie to także porządek w życiu... Odświeżenie stylu dzięki zakupom online też da się zrobić 😉

Można to wszystko zrobić samemu lub pod okiem Stylistki, która dokładnie poprowadzi Cię przez zakamarki mody, krok po kroku, aby zaoszczędzić Twój czas i pieniądze...

Bo nie oszukujmy się... Ile w Waszych szafach jest rzeczy kupionych "na raz"? Albo "to z wyprzedaży. Przyda się". Proponuję policzyć ile wydałaś na takie nieprzemyślane zakupy. A teraz zastanów się, czy na pewno Cię nie stać na pomoc profesjonalisty? Założę się, że jeszcze by zostało na markową torebkę, a czasem i wakacje all inclusive.

Oczywiście nie wszystko da się zrobić w 100 % online, dlatego proponuję Ci możliwość zakupu Voucheru, który możesz wykorzystać do końca października 2020. Voucher można zrealizować w trybie online, a także "face to face" już po ustaniu pandemii oraz w trybie mieszanym - na ile jest to oczywiście możliwe.

Vouchery dostępne w 2 opcjach: 200 zł i 500 zł. W przypadku zainteresowania inną kwotą proszę o kontakt na priv.

Zapraszam do kontaktu pod numerem 665 830 790 lub na Facebooku @StylistiQArte, a omówimy szczegóły 🙂🙂

Przeglądaj zasoby calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ