Społeczne

Straż pożarna dostarczyła środki do dezynfekcji i maseczki do parafii na terenie powiatu kaliskiego

2021-04-11 11:00:00 red za PSP Kalisz/st. sekc. Jakub Pietrzak

Kaliscy strażacy w ramach działań mających na celu walkę z pandemią COVID-19 w ostatnich dniach dostarczyli do parafii Diecezji Kaliskiej na terenie powiatu kaliskiego środki do dezynfekcji oraz maseczki ochronne.

fot. mł. asp. Przemysław Kubacki, Damian Grott
fot. mł. asp. Przemysław Kubacki, Damian Grott

- Przekazane środki ochrony osobistej mają być wykorzystane przez wiernych w ramach własnej ochrony przed infekcją wirusem SARS-CoV-2, który jest groźny dla zdrowia i życia ludzkiego – informuje st. sekc. Jakub Pietrzak z PSP Kalisz.

Dostarczanie środków do dezynfekcji to jedno z wielu działań prowadzonych przez strażaków w ramach przeciwdziałania rozwojowi pandemii. Prócz tego prowadzili oni m.in. akcję informacyjną na temat szczepień oraz aktualnie dowożą osoby, które nie mają czym dotrzeć do punktów szczepień. - Warto zaznaczyć, że na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu funkcjonuje „Bank tlenu”, który stanowi zabezpieczenie szpitali w regionie na wypadek problemów z dostępnością tlenu na potrzeby hospitalizacji pacjentów – dodaje st. sekc. Jakub Pietrzak.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ