Kultura

Spotkanie z autorem komiksu „Czarny Dzięcioł, czyli draka po kalisku" w Laboratorium Sztuki

2024-07-06 08:00:00 Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu zaprasza w czwartek 11 lipca 2024 roku o godzinie 18.00 do Laboratorium Sztuki przy Śródmiejskiej 31, na spotkanie z Michałem Jankowskim.

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu
Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

Michał Jankowski stworzył komiks „Czarny Dzięcioł, czyli draka po kalisku". Jest to opowieść o lokalnym superbohaterze,  który walczy dniem i nocą z kaliskim półświatkiem. Realizując swoją pracę Michał inspirował się amerykańskimi komiksami o superbohaterach oraz twórczością i stylem Mika Mignola, autora przygód Hellboya. Na spotkaniu w Laboratorium Sztuki Michał zaprezentuje komiks, opowie o tym skąd czerpał pomysły na formułę oraz na fabułę i dlaczego właśnie ta forma artystycznej ekspresji stała się przedmiotem jego pracy dyplomowej.

Spotkanie będzie okazją do poznania młodego artysty oraz jego pracy dyplomowej, która powstała w ramach Pracowni Grafiki Cyfrowej pod kierunkiem prof. UAM dr hab. sztuki Macieja Guźniczaka i mgr. Michała Bugzela na wydziale Padagogiczno-Artystycznym w Kaliszu.

Zobaczyć będziemy mogli także animowany zwiastun komiksu zrealizowany przez autora „Czarnego Dzięcioła” w Pracowni Multimediów prowadzonej przez dr Joannę Dudek i mgr. Tomasza Wolffa.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować