Energa MKS Kalisz wygrywa z Górnikiem Zabrze

2024-10-04 10:30:00 Marcin Woźniak, MKS Kalisz

Wielkie emocje w kaliskiej Arenie. W czwartkowy wieczór Energa MKS Kalisz pokonała brązowego medalistę ORLEN Superligi Górnika Zabrze 30:29. Losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund. MVP spotkania został wybrany Matija Starcević zdobywca 8 bramek.

MKS Kalisz
MKS Kalisz

Mecz trafieniem otworzył Dymitro Artemienko, na co szybko odpowiedział Joel Ribeiro. Żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na więcej niż dwubramkowe, a mecz bardzo się wyrównał. Po 10 minutach był remis 5:5, a po następnych 10 minutach nadal był remis 10:10. Po bramce Łukasza Kucharzyka w 23. minucie gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie 12:10. O czas poprosił Tomasz Strząbała. Porady trenera podziałały, bo już minutę później na tablicy widniał znów remis – 12:12. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem po 14.

Drugą część spotkania lepiej zaczęli goście, którzy w 35. minucie wyszli na trzybramkowe prowadzenie 14:17. O czas poprosił trener Rafał Kuptel. Gospodarze zaczęli powoli odrabiać straty, by w 44. minucie znów doprowadzić do remisu – 21:21. To zapowiadało, że mecz do samego końca będzie bardzo wyrównany. O losach spotkania zaważyły ostatnie sekundy. Po bramce Kowalczyka na 26 sekund przed końcem kaliszanie prowadzili 30:29. Akcję na remis mieli zabrzanie, jednak pomylili się w ataku i na 4 sekundy przed końcem to kaliszanie mieli piłkę i już nie dali sobie wyrwać zwycięstwa.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany rozgrywający Energa MKS-u Kalisz Matija Starcević.