Społeczne

Śmiertelny wypadek w Sierzchowie. Osobówka uderzyła w drzewo.

2022-08-03 21:02:14 red

Do wypadku doszło w środę wieczorem na DW 471 między Sierzchowem a Janikowem w gminie Opatówek. Samochód osobowy uderzył w drzewo. Zakleszczonego kierowcę wyciągali strażacy. Po ewakuacji około 37-letniego mężczyzny z wraku pojazdu i przekazaniu Zespołowi Ratownictwa Medycznego przybyły na miejsce lekarz stwierdził jego zgon. Na miejscu pracuje pięć zastępów PSP i OSP. Droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana. 

fot. JM
fot. JM

- O godz. 20.11 Komenda Miejska PSP w Kaliszu otrzymała zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze Wojewódzkiej nr 471 między Sierzchowem a Janikowem w gminie Opatówek. Po dojeździe na miejsce zdarzenia potwierdzono, że jest to zderzenie pojazdu osobowego z drzewem. W wyniku tego zderzenia jedna osoba była zakleszczona. Udało się tę osobę wydobyć przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana. Na miejscu działa pięć zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej – mówi mł. asp. Jakub Pietrzak drugi oficer prasowy KM PSP w Kaliszu.

Niestety, jak przekazał kom. Witold Woźniak rzecznik kaliskiej policji mężczyzna zmarł.

[Aktualizacja 3.08.2022 r godz. 21.30]

- Jest to mężczyzna w wieku około 37-lat. Po ewakuacji z wraku pojazdu i przekazaniu Zespołowi Ratownictwa Medycznego przybyły na miejsce lekarz stwierdził jego zgon - mówi mł. asp. Jakub Pietrzak.

[Aktualizacja 4.08.2022 r godz. 9.30]

- W Sierzchowie doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, gdzie kierujący pojazdem marki mercedes 37-letni mieszkaniec Kalisza najprawdopodobniej na skutek nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem na skutek czego zjechał na pobocze po czym uderzył w drzewo. Niestety mimo wysiłku służb ratowniczych nie udało się uratować tego mężczyzny. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia – mówi kom. Witold Woźniak z zespołu prasowego KMP w Kaliszu.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Te artykuły mogą cię zainteresować