Sport

Siatkarki Energa MKS-u Kalisz ostatecznie na 7 miejscu

2021-03-31 10:13:40 Energa MKS Kalisz

W Legionowie było dużo trudniej o zwycięstwo niż w sobotę w Kaliszu, ale Energa MKS pokonał Legionovię 2:3 w drugim meczu rywalizacji o 7 miejsce. Nagrodę MVP meczu rewanżowego otrzymała najskuteczniejsza w obu spotkaniach Julia Szczurowska (21 punktów).

 

fot. Ryszard Glapiak
fot. Ryszard Glapiak

Dzięki zwycięstwie w Legionowie 2:3 (17:25, 25:22, 25:17, 15:25, 11:15) kaliski zespół zajął siódmą lokatę wyrównując najlepszy wynik od powrotu kaliskiej siatkówki do najwyższej klasy rozgrywkowej, pokonując wyżej sklasyfikowanego po fazie zasadniczej rywala. Drugą nagrodę MVP w sezonie otrzymała najskuteczniejsza w meczu (21 punktów) Julia Szczurowska. Tym samym Julia została najlepszą zawodniczką tegorocznej inauguracji (wygrana 3:0 w Pile) i ostatniego meczu sezonu spinając klamrą całą rywalizację w sezonie 2020/21. Sezonie trudnym, bo rozgrywanym prawie całkowicie bez wsparcia kibiców i z różnymi zawirowaniami organizacyjnymi związanymi z COVID-em.

Dzisiejsze spotkanie miało różne oblicza. Było w nim sporo walki z obu stron. Kiedy po pierwszym secie wygranym przez kaliski zespół wyraźnie do 17 mogło wydawać się, że mecz będzie wyglądał podobnie do sobotniego spotkania wygranego przez Energa MKS 3:0. Legionowianki podniosły się jednak najpierw w drugim secie, kiedy kaliszanki do połowy partii prowadziły 12:14, ale przed samą końcówką to gospodynie prowadziły 20:19. Ostatecznie w końcówce szalę na swoją stronę przeciągnął zespół Legionovii,  później wygrywając również trzeciego seta. Zespół prowadzony przez trenera Jacka Pasińskiego wrócił jednak na dobre tory w czwartej partii nie dając rywalkom szans (25-15). W tie breaku Energa MKS zaczął od dobrej gry i uzyskania kilku punktów przewagi. Gospodynie goniły przy stanie 6:8 i 10:12, ale atak został odparty, a mecz i dwumecz o 7 miejsce - wygrany.

DPD IŁCapital Legionovia Legionowo – Energa MKS Kalisz 2:3

(17:25, 25:22, 25:16, 15:25, 11:15)

Stan rywalizacji o 7 miesjce: 0-2

 Energa MKS Kalisz: Monika Ptak (13), Karolina Bednarek (5), Julia Szczurowska (21), Zuzanna Szperlak (17), Emilia Mucha (8), Sylwia Kucharska (3), Justyna Łysiak (libero) oraz Ewelina Polak (1), Aleksandra Gromadowska (6), Oliwia Bałuk, Marta Budnik (2) i Monika Gałkowska

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ