Rowerowa pielgrzymka samorządowców na Jasną Górę [Zdjęcia]

2021-06-07 10:43:51 red

Ponad 160 kilometrów w ciągu dwóch dni na rowerach pokonają samorządowcy z trzech powiatów w rozpoczętej w poniedziałek rano 12. Rowerowej Pielgrzymce Samorządowców na Jasną Górę.

fot. MW
fot. MW

O godz. 9.00 w poniedziałek 7 czerwca sprzed Starostwa Powiatowego w Kaliszu wyruszyła 12. Rowerowa Pielgrzymka Samorządowców na Jasną Górę. Grupę rowerzystów pobłogosławił ks. Jacek Plota. Łącznie pokonają 160 km. Pierwszego dnia przejadą m.in. przez Brzeziny, Czajków, Lututów i Wieluń, a kilka kilometrów za nim czeka ich nocleg. Następnego dnia pielgrzymi dojadą do Częstochowy gdzie wezmą udział we Mszy Świętej.

W pielgrzymce oprócz samorządowców z powiatu kaliskiego biorą udział m.in. samorządowcy z powiatu konińskiego na czele z burmistrzem Rychwała Stefanem Dziamarą oraz samorządowcy z powiatu ostrzeszowskiego na czele z wójtem Czajkowa Henrykiem Plichtą.

- Już po raz kolejny jedziemy w sile trzech powiatów. Bardzo się cieszymy, że spontaniczny ruch przetrwał 12 lat. Myślę, że ta inicjatywa wpisała się na stałe do kalendarza i pielgrzymka „Od Józefa do Maryi” będzie kontynuowana – mówi starosta kaliski Krzysztof Nosal.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ