Rodzinny rajd rowerowy [Dużo zdjęć]

2020-09-06 14:00:00 red

Miasto Kalisz razem ze Stowarzyszeniem Aglomeracja Kalisko-Ostrowska i Klubem Turystyki Rowerowej Cyklista zorganizowało w niedzielę Rodzinny Rajd Rowerowy, który wpisuje się w starania o to aby Kalisz został Rowerową Stolicą Polski. W imprezie wzięło udział blisko 150 osób.

fot. MW
fot. MW

Trasa rajdu liczyła około 25 kilometrów. Uczestnicy wyruszyli spod Stadionu Miejskiego przy ul. Łódzkiej. Trasa wiodła przede wszystkim ścieżkami rowerowymi, m.in. wzdłuż rzeki Prosny, czy ul. Podmiejską. Rajd zakończył się w Centrum Edukacji Leśnej przy ul. Gajowej - Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal. Odbędzie się także losowanie nagród - mówi Juliusz Kowalczyk z biura prasowego Urzędu Miasta.

Impreza wpisuje się w starania miasta o zdobycie tytułu Rowerowej Stolicy Polski. Przez cały wrzesień miłośnicy dwóch kółek, posiadający bezpłatną aplikację Rowerowa Stolica Polski, mogą jeżdżąc na rowerze zdobywać punkty dla swoich miast. Punkty liczone są w oparciu o stosunek liczby przejechanych kilometrów do liczby mieszkańców miasta, dla którego są one „kręcone”. Zwycięzcą ubiegłorocznej, pierwszej, edycji rywalizacji była Nowa Sól.

 
 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ