Społeczne

Rafał Trzaskowski: „Na pewno nie ułaskawiłbym nikogo kto dopuścił się pedofilii”

2020-07-04 18:00:00 red

Podczas konferencji prasowej w hotelu Hampton by Hilton, która poprzedziła wizytę kandydata na prezydenta na Głównym Rynku poruszono m.in. sprawę ułaskawienia osoby oskarżonej o pedofilię przez prezydenta Andrzeja Dudę, o wyborze Kalisza jako miasta na trasie kampanijnej oraz przyszłości Polski w Unii Europejskiej.

fot. MW
fot. MW

W ostatnich dniach w całej Polsce głośno było o sprawie ułaskawienia przez prezydenta Dudę osoby, która została skazana za pedofilię - Na pewno nie ułaskawiłbym nikogo kto dopuścił się pedofilii. Po drugie, pan Prezydent zamiast odnosić się do spraw bulwersujących opinie publiczną, mówi o zmianach w konstytucji – mówił na konferencji kandydat opozycji na prezydenta Rafał Trzaskowski, który uważa, że niektóre kategorie przestępstw takie jak gwałt czy morderstwo ze szczególnym okrucieństwem powinny być po prostu wyłączone z ułaskawienia.

Kandydat odniósł się także do słów Ministra Sprawiedliwości, który powiedział: „Musimy się powoli zastanowić nad sytuacją mediów w Polsce, bo to co się teraz dzieje to nie możemy zupełnie przejść z tym do porządku dziennego i mam nadzieję że po kampanii prezydenckiej wyciągniemy wnioski.”

- Widać ze Kaczyński gdzieś zniknął, zapewne planuje kolejne uderzenia w niezależne instytucje, będzie ograniczać samorządność, niszczyć niezależne media. Takie komentarze ministra Ziobry zdają się wskazywać, że nasze przypuszczenia o radykalnym zaostrzeniu mogą okazać się prawdziwe – odpowiada Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski przyjechał do Kalisza, w którym wygrał pierwszą turę z Andrzejem Dudą, czemu zdecydował się przyjechać akurat do nas, a nie do miejsc, w których przegrał? - Chcę przede wszystkim dotrzeć do jak największej liczby ludzi, wszystkich mobilizować do wyborów – mówi kandydat opozycji - Jesteśmy w różnych miejscach, tam gdzie były dobre wyniki i grosze. Tam gdzie była niższa frekwencja. Spotykam się z ludźmi, którzy głosowali na innych kandydatów, chce z nimi rozmawiać, poznać argumenty i przekonać do głosowania na mnie i przede wszystkim do wzięcia udziału w wyborach – dodaje.

Podczas konferencji poruszono także ostatni sondaż według, którego kandydat opozycji w II turze wyborów wygrywa z obecnym prezydentem oraz drugi sondaż, według którego więcej osób twierdzi, że Andrzej Duda może wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej

- Po pierwszej turze wszystko zaczęło się od początku, wiadomo było, że będzie blisko. Zadecydować może kilkaset czy kilka tysięcy głosów. Dlatego tak ważne jest by jak najwięcej ludzi poszło na wybory, by rządzący stworzyli odpowiednie warunki do tego by ludzie poza granicami kraju mogli głosować, żeby nie powtarzały się incydenty z pierwszej tury. Są to bardzo ważne wybory, które zadecydują o tym czy będzie w Polsce zmiana. Różnice w ilości głosów będą niewielkie – ocenia kandydat opozycji na prezydenta odpowiadając na pierwszą część pytania - Z narastającym niepokojem obserwuje trend marginalizacji Polski w Unii Europejskiej, spowodowany przez wysoce nieprofesjonalną polityką rządzących. Nie potrafią budować koalicji. Nie zaproponowali żadnego konstruktywnego rozwiązania, które byłoby przyjęte jako istotne w Unii Europejskiej. Nie mieli autorskiego pomysłu. Jeżeli dalej rządzący nie będą potrafili negocjować, może to doprowadzić do tego, że pozycja Polski będzie wciąż spadać. Polityka PiS może koniec końców doprowadzić do opuszczenia UE przez Polskę – dodaje opowiadając na drugi sondaż i zapowiada, że będzie używał wszystkich kontaktów, umiejętności i wiedzy aby wspierać w negocjacji jak największej ilość pieniędzy dla Polski.

Galeria zdjęć ze spotkania z Rafałem Trzaskowskim w Kaliszu - TUTAJ.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ