Przesłuchania konkursowe festiwalu "SHALOM Kalisz 2011"

2011-04-08 14:34:38 marlena

Trwają przesłuchania uczestników I Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Żydowskiej i Izraelskiej “SHALOM” Kalisz 2011. Wszystkich chętnych, którzy chcą posłuchać występów na żywo zapraszamy do Hali OSRiR w Kaliszu przy ul. Łódzkiej 29. Przesłuchania najprawdopodobniej potrwają do godziny 17.00.

marlena
marlena
Przesłuchania wokalistów i zespołów, którzy zgłosili swoje uczestnictwo z całej Polski trwają od godziny 10.00. Każdy z uczestników przygotował po 2 piosenki bądź pieśni związane z tematyką żydowską. Utwory można wykonać w jednym z 3 języków: polskim, jidisz lub hebrajskim. Uczestników ocenia jury w składzie:
- przewodniczący: BOGUSŁAW ŁOWINSKI, prezes Towarzystwa Wielkopolska Izrael i dyrektor artystyczny zespołu “SHALOM”
- członek jury: JAN JAPAS SZUMAŃSKI, redaktor telewizyjny, dziennikarz
- członek jury: JAN MARGOWSKI, muzyk, dyrektor artystyczny wielu festiwali
- członek jury: ANNA KOWALKIEWICZ OLIGNY-MUZYK, pomysłodawczyni i współorganizator festiwalu
Przypomnijmy, że jest o co walczyć- za pierwsze miejsce przysługuje nagroda w wysokości 1000zł, za II miejsce 600zł. Ogłoszenie wyników o godzinie 19.00 podczas koncertu galowego z udziałem laureatów konkursu. Na koncercie galowym wystąpi zespół “SHALOM”- gwiazda wieczoru i festiwalu.
Na ten wieczór minirecital przygotowali także wokaliści ze Studia Piano Song, którzy zaprezentują piosenki o tematyce żydowskiej. Muzyce towarzyszyć będą tancerze ze studia Sieraszewski Dance.
Koncert galowy dziś o 19.00 w Hali OSRiR w Kaliszu przy ul. Łódzkiej 29. Bilety są jeszcze w sprzedaży- można nabyć je w kasie ośrodka. Cena biletu to jedyne 20zł
Honorowy patronat nad Festiwalem objął Prezydent Miasta Kalisza Janusz Pęcherz oraz Towarzystwo Wielkopolska – Izrael. Organizatorem jest studio wokalno-artystyczne Piano Song i OSiRR z Kalisza. Celem Festiwalu jest popularyzacja muzyki, pieśni i piosenki żydowskiej, konfrontacja różnych stylów i gatunków muzyki oraz prezentacja talentów w mediach i ich promocja.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ