Sport

Przedszkolak w Kasku! Trwa akcja zbiórki pieniędzy na kaski dla najmłodszych sportowców!

2021-04-29 11:00:00 BK

Stowarzyszenie Kask jest Cool, zachęca do przyłączenia się do kampanii społecznej pt. "Przedszkolak w KASKU jest COOL" zwiększającą świadomość bezpieczeństwa naszych najmłodszych pociech.

fot. Kask jest Cool
fot. Kask jest Cool

"Zostań Aniołem swojego dziecka - ufunduj kask”

Stowarzyszenie Kask jest Cool zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe programu edukacyjnego „Przedszkolak w KASKu jest COOL” tworzonego przez Stowarzyszenie. Program ten skierowany będzie do ok. 1500 dzieci w wieku przedszkolnym.

Celem jego jest wskazanie dzieciom poprzez zabawę, zasad bezpieczeństwa w trakcie uprawiania sportów z naciskiem na ochronę głowy podczas jazdy na rowerze, rolkach czy hulajnodze.

Pragniemy tym programem zaszczepić w dzieciach nawyk zakładania kasku nie jako przymus tylko jako ochronę swojego zdrowia. Jeśli uzbieramy odpowiednią kwotę postaramy się zapewnić każdemu dziecku kamizelkę odblaskowa lub kask sportowy - informuje Stowarzyszenie.

Założenia programu:

1 Film edukacyjny skierowany do dzieci
2. Malowanka z elementami dotyczącymi bezpieczeństwa takimi jak : kask, ochraniacze
3. Naklejki na kaski dla dzieci

Zbiórka środków odbywa się na stronie Zostań Aniołem: https://www.zostananiolem.pl/campaigns/przedszkolak-w-kasku/?fbclid=IwAR0j0KWGE07y8OHXQtC6Qv3HoLGxHMPc3KO_MBeAoN2_kzoHtj8J-4CLv64

W Kaliszu powstało stowarzyszenie Kask jest cool, którego celem jest propagowanie uprawiania sportów rekreacyjnych w świadomy i bezpieczny sposób – w kasku i ochraniaczach. Członkowie aktywnie zabiegają o zmianę przepisów polskiego prawa i wprowadzenie ustawowego nakazu noszenia kasku podczas jazdy rowerem i hulajnogą przez dzieci i młodzież do 18 roku życia. Pomysłodawcami akcji są znajomi rodziców tragicznie zmarłego Dominika. Honorowym członkiem stowarzyszenia został Prezydent Kalisza.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ