Kultura

Prace prof. Macieja Guźniczaka na Spitsbergenie

2019-07-29 11:54:39 red za UAM Kalisz

Prof. UAM dr hab. Maciej Guźniczak od 17 do 25 lipca brał udział w interdyscyplinarnej Konferencji „Krajobrazy polarne w warunkach zmian klimatu” na Spitsbergenie, organizowanej przez Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

fot. M.Guźniczak, A. Młynarczyk
fot. M.Guźniczak, A. Młynarczyk

W stacji polarnej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu „Petuniabukta”, podczas panelu dyskusyjnego, wygłosił referat pt. „W poszukiwaniu prymarnej bieli”, odzwierciedlający kontekst jego poszukiwań i wartościowań w sztuce.

Natomiast w oddalonej o kilka kilometrów od stacji badawczej, postradzieckiej, byłej osadzie górniczej Pyramiden, nazywanej aktualnie miastem duchów i pełniącej funkcję skansenu turystycznego, w udostępnionej przestrzeni okazałego obiektu kulturalno-sportowego, zaprezentował publiczności polskiej, czeskiej, tadżyckiej i rosyjskiej swoje prace graficzne, które powstały pod wpływem inspiracji formami geomorfologicznymi oraz barwą surowego pejzażu polarnego, w szczególności lodowców. Wielkoformatowe prace wykonane zostały techniką druku cyfrowego.

- Jest to dla środowiska naukowego duże wydarzenie, gdyż pierwszy raz w historii zdarzyło się prezentować prace plastyczne na tej szerokości geograficznej – podaje Katarzyna Maniewska z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Kaliszu.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ