Społeczne

Pożar budynku w Nowych Skalmierzycach

2020-02-13 11:29:56 red

Tuż po godzinie 10:00 w czwartek doszło do pożaru jednego z budynków przy ul. Kaliskiej w Nowych Skalmierzycach. Z przesłanych do naszej redakcji zdjęć widać jak dym wydobywa się z wnętrza obiektu. Na miejscu pracowali strażacy z Ostrowa Wielkopolskiego i Kalisza. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana.

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Pożar wystąpił między sufitem podwieszanym, a dachem budynku - Osoby przebywające w budynku opuściły go przed przybyciem straży pożarnej. Na miejscu zdarzenia pracowały dwa zastępy JRG Kalisz, cztery zastępy z JRG Ostrów Wielkopolski i trzy zastępy OSP. Sytuacja została opanowana. Prace rozbiórkowe obejmowały dach oraz wnętrze budynku – mówi asp. sztab. Damian Skoczyński z PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ