Społeczne

Posłowie Koalicji Obywatelskiej interweniują w sprawie oszukanych mieszkańców Osiedla Dębowego

2020-07-08 10:22:17 red

Kolejni parlamentarzyści interweniują w sprawie oszukanych przez dewelopera mieszkańców Osiedla Dębowego. Interpelacje do Ministra Sprawiedliwości w tej sprawie złożył poseł Adam Szłapka. Swoje zaangażowanie w specjalnym nagraniu wyraziła posłanka Barbara Nowacka.

fot. fb/Barbara Oliwiecka Radna Rady Miasta Kalisza
fot. fb/Barbara Oliwiecka Radna Rady Miasta Kalisza

Coraz więcej osób włącza się w pomoc oszukanym przez dewelopera mieszkańcom os. Dębowego - 30 czerwca spotkałam się z przedstawicielami ponad 40 rodzin oszukanych przez dewelopera budującego Osiedle Dębowe w Kaliszu. Nieuczciwość dewelopera oraz opieszałość Prokuratury, gdzie od grudnia 2019 roku teoretycznie toczy się postępowanie sprawiło, że wiele osób jest już na skraju finansowego i emocjonalnego wyczerpania. Poseł Adam Szłapka skierował interpelację do Ministra Sprawiedliwości Ministerstwo Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego Zbigniew Ziobro w sprawie przyspieszenia postępowania. Apelujemy wszędzie gdzie jest szansa na uzyskanie pomocy. Ci ludzie muszą odzyskać swoje mieszkania lub pieniądze! - czytamy na profilu Barbara Oliwiecka Radna Rady Miasta Kalisza.

Interpelację w tej sprawie do Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro wystosował Adam Szłapka - Spółka S&O Developer z Kalisza pomimo wpłat od mieszkańców i regularnie przelewanych transzy bankowych, w 2019 r. zaprzestała budowy mieszkań, które miały być oddane jut w 2018r. 13 grudnia 2019r. pełnomocnik pokrzywdzonych mieszkańców złożył w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa – pisze w interpelacji poseł Szłapka - Tragedia ponad czterdziestu oszukanych rodzin spotkała się nie tylko z brakiem woli porozumienia i współpracy ze strony dewelopera ale Jak widać również z opieszałością Prokuratury, co działa na niekorzyść poszkodowanych. Tylko w ostatnim miesiącu działki, na której realizowana jest inwestycja, zostały obciążone hipoteką wierzycieli na kwotę ponad 400 000,00zł – dodaje.

Poseł informuje także o tym, że większość z pokrzywdzonych rodzin jest na skraju finansowego i emocjonalnego wyczerpania i konieczna jest natychmiastowa interwencja i pomoc.

- Mieszkanki i mieszkańcy osiedla Dębowego w Kaliszu oszukani przez dewelopera chciałam wam powiedzieć, że wiemy o waszej sprawie. Nasi posłowie i posłanki będą działać o to żebyście odzyskali swoje mienie, żebyście wreszcie mieli bezpieczne mieszkania. Będziemy patrzeć na ręce prokuratury, bo to jest skandal co się dzieje wokół was. Trzymajcie się! - powiedziała w specjalnym nagraniu posłanka Koalicji Obywatelskiej Barbara Nowacka.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ