Sport

Ponad setka młodszych i starszych biegaczy w Stawiszynie! [zdjęcia, wideo, wyniki]

2021-10-18 10:55:27 red. za Urząd Gminy i Miasta w Stawiszynie

Już 17 października odbył się trzeci bieg z cyklu Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2021. Tym razem, biegacze zmierzyli się na terenie gminy Stawiszyn. Do wyboru tradycyjnie były trzy dystanse: 5, 10 i 15 kilometrów. 

zdjęcia Powiat Kaliski
zdjęcia Powiat Kaliski
Prawie 110 biegaczy wzięło udział w biegu Tribecco Stawiszyn 5-10-15 km, który odbył się w niedzielę na terenie Sportowo – Rekreacyjnym w Starym Kiączynie.

Biegi cieszyły się dużym zainteresowaniem i to zarówno tych najmłodszych, jak i nieco starszych pasjonatów sportów biegowych. Teren rekreacyjny w Starym Kiączynie już długo przed godziną 10 zaczął wypełniać się naszymi najmłodszymi mieszkańcami, a wszystko za sprawą Młodzieżowego Biegu dla Europy im. Justyny Urbaniak. Emocji w zmaganiach dzieci było co niemiara. Każdy z 250 uczestników młodzieżowego biegu od pierwszych metrów dawał z siebie wszystko, a w każdy przemierzany metr wkładał „całe serducho” aby przebiec linię mety i otrzymać medal.

Dzieci i młodzież rozgrzali zatem miejscową publiczność, która po takiej dawce emocji z niecierpliwością oczekiwała na bieg Tribecco Stawiszyn 5-10-15 km, który rozpoczął się o godz. 12. Najwięcej osób zdecydowało się jednak na koronny dystans 15km, stanowiący jednocześnie bieg główny zaliczany do klasyfikacji końcowej Grand Prix Ziemi Kaliskiej.

Krzysztof Górny z Kalisza był najmocniejszy na dystansie głównym (15 kilometrów) w Biegu Tribecco Stawiszyn 5-10-15km. Zawodnik z grodu nad Prosną przemierzył 15-kilometrową trasę w czasie 54:35. Był zdecydowanie najszybszy, choć jak twierdzą obserwatorzy znający biegowe realia w naszym regionie, kaliski biegacz ukończył zmagania ze sporą rezerwą sił. 

 
Klasyfikację kobiet zwyciężyła Olga Kazimirowa, która również osiągnęła bardzo ładny czas 1:03:52.
 
 
Największym zaskoczeniem była frekwencja w biegach dziecięco-młodzieżowych. Młodzi sportowcy stawili się bardzo licznie. 
 
 
Wszyscy dorośli biegacze otrzymali piątkowe medale, pucharami nagrodzono zdobywców trzech pierwszych miejsc, natomiast zwycięzcy w poszczególnych kategoria wiekowych otrzymali pamiątkowe dyplomy. Tradycją biegu w Stawiszynie jest wyróżnienie najlepszej mieszkanki i mieszkańca, w tegorocznym biegu byli to Barbara Grabarczyk oraz Jarosław Rózga. Dziękujemy zawodnikom, kibicom, sponsorom, strażakom, policjantom oraz wszystkim zaangażowanym w organizacje biegu. Do zobaczenia za rok.
 
Organizatorem biegu była Gmina i Miasto Stawiszyn, a współorganizatorami - Powiat Kaliski i Klub Biegacza "Baster Team" .
 
Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Starosty Kaliskiego Krzysztof Nosal i Burmistrza Stawiszyna Grzegorz Kaczmarek.
 
 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ