Społeczne

Pomóżmy Wiktorkowi w walce o zdrowie! 5 dni pozostało do końca zbiórki na ważną operację!

2021-05-19 09:17:27 red.

Wiktor Taterka z Kalisza ma 5 lat i cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, zwichnięcie stawów biodrowych i wodogłowie pokrwotoczne. Do 24 maja trwa zbiórka pieniędzy na operację w Paley European Institute w Warszawie. Jest to jedno z najlepszych miejsc do leczenia deformacji narządu ruchu. Dzięki unikalnej technice operacyjnej powrót do stanu sprzed operacji jest o wiele łatwiejszy w porównaniu do tradycyjnych metod. Koszt takiej operacji to 140 tys. zł.

fot. Wigry Składaki
fot. Wigry Składaki

Operacja Wiktorka odbędzie się prawdopodobnie już na przestrzeni 2 miesięcy. Jest coraz mniej czasu na ratunek.

- Od 5 lat, dzień w dzień, walczę o sprawność Wiktorka, ale doszliśmy do muru, którego nie jesteśmy w stanie zburzyć… Pozostała nam ostatnia szansa – operacja. Tylko ona pomoże mojemu synkowi, tylko ona da szansę na to, że Wikuś będzie samodzielnie chodzić… Uchroni go przed przyszłością, w której jest kalectwo i ból! Proszę, pomóż nam - mówi matka Wiktorka.

Wiktor cierpi na Dziecięce Porażenie Mózgowe. Takie piętno odcisnął na nim zbyt wczesny poród i dramatyczna walka o życie. Kiedy Wiktor przyszedł na świat, nie było eksplozji szczęścia, lecz strach. Urodził się w 30 tygodniu ciąży, 2 miesiące za wcześnie. Od razu po narodzinach stwierdzono, że doszła do wylewów dokomorowych III stopnia.

Kiedy Wiktor miał 10 miesięcy, podjęto decyzję o założeniu zastawki w główce z powodu tworzącego się wodogłowia. Znów szpital, znów operacja, straszne chwile. Niestety, operacja nie rozwiązała wszystkich problemów. Wiktorek miał 2 lata, kiedy badania wykazały, iż cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce ze wzmożonym napięciem w nóżkach. To zespół zaburzeń, które pojawiają się w wyniku uszkodzeń mózgu.

- Uczęszczamy na rehabilitację od momentu, gdy Wiktorek miał 3 miesiące. Za nami 5 lat rygoru większego niż na wojskowym poligonie. Dni wyznaczane nie zachodami słońca, a harmonogramem rehabilitacji. Gabinety lekarskie, badania, kolejne zajęcia, wyjazdy na turnusy… Szukanie pomocy, walka, która pochłania cały czas i każdy grosz. Za nami już naprawdę długa droga, przed nami jednak niemniej. A wszystko to w nadziei na sprawność.. - mówi mama Wiktorka.

Konsekwencją MPD są straszliwe problemy ze stawami. Wiktor wymaga skomplikowanej operacji nóżek, bez niej dalsza rehabilitacja nie ma już sensu, grozi zwichnięciem bioder. - Jedno bioderko jest już podwichnięte, drugie zmierza w tym kierunku... Wiktorek jest chwiejny, porusza się tylko przy balkoniku. Lekarze muszą zrobić rekonstrukcję stawów biodrowych, bo jest z nimi naprawdę źle... Nóżki strasznie bolą Wiktorka, codziennie je rozciągamy i rozmasowujemy, bo synek płacze, że boli... - mówi mama. - Konsultowaliśmy przypadek Wiktorka w wielu klinikach. Leczenia podjąć się zdecydowali specjaliści z Paley European Institute. Operacja, chociaż bardzo potrzebna, to ma jedną, ogromną wadę - jest bardzo droga. Po latach walki o przyszłość Wiktorka, intensywnej rehabilitacji, w większości prywatnej, zakupu specjalistycznych sprzętów i wielu konsultacji, na tę operację po prostu nas nie stać...

Mama Wiktorka prosi o pomoc w zbiórce środków na operację. Do końca zbiórki pozostało już tylko 5 dni. 

Pieniądze można przekazać pod linkiem: https://www.siepomaga.pl/wiktor-taterka?fbclid=IwAR3lS1Cmx_4ibZ9-NeY7azKxDRM9ESfJmSVueLrrkXBYMOVyKLaK20-RXZU

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ