Motoryzacja

Podczas kontroli drogowej posłużył się fałszywym prawem jazdy - grozi mu 5 lat pozbawienia wolności

2019-06-25 15:28:00 red za KMP Kalisz

Zarzut przestępstwa usłyszał 41-letni mieszkaniec Kalisza, który podczas kontroli drogowej posłużył się fałszywym prawem jazdy. Grozi mu za to kara 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został wylegitymowany przez funkcjonariuszy kaliskiej drogówki ponieważ nie zastosował się do znaku „zakaz zatrzymywania się”.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Policjanci z drogówki zauważyli zaparkowany pojazd marki Renault w miejscu niedozwolonym. Postanowili interweniować i przeprowadzić kontrolę drogową. – Kierowca pojazdu został wylegitymowany. 41-latek podczas czynności przekazał funkcjonariuszom m.in. dokument prawa jazdy. Blankiet już na pierwszy rzut oka budził zastrzeżenia co do jego autentyczności – podaje mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz rzecznik KMP w Kaliszu – Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne, prawo jazdy było podrobione. Ja k wykazał sprawdzenie w systemach kaliszanin nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ostatecznie 41-latek przyznał, że prawo jazdy jest fałszywe. Tłumaczył, że za zakupił je kilka miesięcy wcześniej za pośrednictwem internetu – dodaje.

Mężczyzna został zatrzymany. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut posługiwania się podrobionym dokumentem. Za to przestępstwo grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ