Piłkarze amatorzy w weekend zakończą sezon

2019-06-19 08:00:00 Paweł Olek

TravelShops Liga Kaliska to nowe rozgrywki, które pod auspicjami stowarzyszenia Kaliska Amatorska Liga Piłki Nożnej Sześcioosobowej pojawiły się w połowie kwietnia na mapie kaliskich imprez sportowych. W najbliższą sobotę czas na 6 emocjonujących spotkań, które zakończą debiutancki sezon i wyłonią mistrzów, drużyny na podium, króla strzelców, najlepszego bramkarza i MVP sezonu.

14.00 – MeyerTool Kalisz – Weekendowi Kopacze
Spotkanie zaległe, niezwykle istotne dla obu ekip. MeyerTool w minionej kolejce pokonał Drużynę A, Weekendowi przekonująco pokonali Kanonierów – i sobotnie starcie będzie w teorii meczem o miejsce 4 na koniec zmagań, ale w przypadku zwycięstwa Meyera pozwoli jeszcze tej drużynie zachować nadzieje na oczko wyżej.

15.00 – Smart Logistik – MeyerTool Kalisz
Jeśli MeyerTool godzinę wcześniej pokona Weekendowych Kopaczy, triumf ze Smart Logistikiem zapewni im trzecie miejsce na koniec rozgrywek. W przypadku straty punktów będą musieli czekać na to, co zrobi później AZP Poster Kalisz. Ale drużyna złożona z zawodników rodem z Ukrainy ma także o co grać. Aktualna pozycja 8. może zostać jeszcze zamieniona przy zwycięstwie i dobrym układzie wyników pozostałych meczów na miejsce 6 lub 7.

15.50 – Drużyna A – Weekendowi Kopacze
W tym meczu wiele może zależeć od tego, co Weekendowym uda się ugrać z MeyerToolem. Punkty powinny sprawić, iż rozpędzeni poradzą sobie z Biało-Niebieskimi. Ale atutem Drużyny A będzie w tym spotkaniu twardość i nieustępliwość którą cechują się od początku zmagań. Kopaczy czeka więc w ostatnim spotkaniu tego sezonu zacięty bój o każdy metr boiska.

16.40 – AZP Poster Kalisz – FC Szczypiorno
Może się okazać że przystępując do tego spotkania obie ekipy będą już znały swoje końcowe lokaty w tabeli. FC Szczypiorno niezależnie od innych wyników spotkań zakończy rozgrywki na ostatniej – 10. pozycji, ale twierdzenie że w swoim debiutanckim sezonie ekipa ta odstawała od rywali nie jest do końca prawdziwe. Wiele razy pokazali się z bardzo dobrej strony (m.in. zwycięstwo z Weekendowymi Kopaczami czy minimalna i pechowa porażka z Auto-Foxem). za to AZP Poster w przypadku kompletu punktów MeyerToola może już mieć zapewnioną 4. lokatę. Każda strata punktów przez Czerwono-Białych przy zwycięstwie nad Szczypiornem pozwoli jednak Czarnym Koszulom na zajęcie ich ulubionego w ostatnich sezonach Ligi Wielkopolskiej – trzeciego miejsca w klasyfikacji końcowej.

17.30 – Efekt Podzborów – Wild Boyz
Pierwszy z kluczowych meczów tego dnia. Efekt Podzborów musi wygrać z Dzikimi i czekać na to, co 50 minut później zrobi liderujący Auto-Fox. Efekt kilka dni temu pokonał Lisów i zmniejszył stratę do nich do 2 punktów. Smaczkiem tej rywalizacji powinno być starcie dwóch czołowych strzelców Ligi – liderującego rankingowi Pawła Lisieckiego oraz mającego na koncie 11 goli – Pawła Osińskiego z Wild Boyz. A i Dzicy mają jeszcze o co grać. Zajmowane przez nich aktualnie 6. miejsce może ulec zarówno poprawie, jak i pogorszeniu.

18.20 – Kanonierzy GUF Kalisz – Auto-Fox
Niezależnie od tego, co wcześniej zrobi Efekt Podzborów – wszystko w nogach zawodników Auto-Foxu. 3 punkty z Kanonierami zapewnią tej drużynie pierwsze i historyczne mistrzostwo TravelShops Ligi Kaliskiej. Tak jak wcześniej Dzicy, tak Kanonierzy mogą jeszcze zajmowaną 7. lokatę zarówno poprawić, jak i pogorszyć.

Po zakończeniu spotkań odbędzie się zakończenie zmagań, wręczenie pucharów oraz wyróżnień indywidualnych dla najlepszych zawodników.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ