Biznes

Pierwszy etap Panattoni Park Kalisz z pozwoleniem na użytkowanie, kolejne etapy w realizacji

2021-04-30 10:30:00 FB Antczak

Pierwszy etap obiektu magazynowego, realizowanego przez FB Antczak w ramach Panattoni Park Kalisz, uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Spółka podpisała z Panattoni umowy o generalne wykonawstwo kolejnych powierzchni magazynowych powstających w Kaliszu.

fot. FB Antczak
fot. FB Antczak

FB Antczak wybudowała na terenie Panattoni Park Kalisz obiekt klasy A wraz z pełną infrastrukturą o powierzchni 11 tys. m kw. W ramach drugiego etapu istniejący obiekt zostanie powiększony o kolejnych 11 tys. m kw. powierzchni magazynowych. FB Antczak jest również generalnym wykonawcą powstającego na terenie Panattoni Park Kalisz hubu logistycznego firmy InPost o powierzchni 8 tys. m kw. Docelowa powierzchnia realizowanych przez FB Antczak obiektów wyniesie w ramach całego kompleksu około 30 tys. m kw.

- Dynamiczny rozwój sektora logistyczno-przemysłowego wymaga dużego doświadczenia oraz ścisłej współpracy i zaufania na linii deweloper – generalny wykonawca. Obiekty, jakie budujemy dla polskich i międzynarodowych partnerów, są coraz bardziej zaawansowane technicznie i spełniają rygorystyczne normy środowiskowe. Doskonałym tego przykładem są kolejne realizowane przez FB Antczak etapy kompleksu Panattoni Park Kalisz. Cieszymy się, że tak złożona inwestycja typu greenfield powstaje – z naszym udziałem – w rodzinnym dla naszej firmy regionie, przyciągając do Kalisza kolejnych inwestorów -

Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Kompleks Panattoni Park Kalisz jest realizowany w południowej części strefy przemysłowej Kalisza, w sąsiedztwie drogi krajowej nr 25 oraz 7 km od drogi krajowej nr 12, biegnącej od granicy z Niemcami do granicy z Ukrainą. Ponadto 2,5 km od powstających obiektów magazynowych przebiega miejska obwodnica, a niecała godzina drogi dzieli je od autostrady A2, łączącej Poznań z Łodzią, Warszawą i Berlinem.

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ