Kultura

Performans "ON AIR" Misa Shimomura oraz Mikołaj Poliński

2020-07-10 09:00:00 Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

Zapraszamy do oglądania performansu online pt. "ON AIR". Performans wykonają Misa Shimomura oraz Mikołaj Poliński 10 lipca o godz. 19.00. Wydarzenie będzie w całości transmitowane na żywo na profilu fb Galerii pod adresem: https://www.facebook.com/GaleriaKalisz/

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu
Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

Artyści, Misa Shimomura oraz Mikołaj Poliński o koncepcji performansu ON AIR: „Tematem naszej improwizacji będzie „powietrze” (atmosfera „materia” w której przenoszone są fale dźwiękowe), przepływ powietrza oraz jego wpływ na akustykę. Działanie ma się odbyć na „powietrzu”, warunki atmosferyczne będą miały bezpośredni wpływ na jego przebieg. Jednocześnie myślimy o lekkości powietrza, atmosfery. Pomimo, iż jest ono czymś absolutnie niezbędnym i nieustannie obecnym nie zwracamy na nie uwagi pozostaje ono niewidoczne. Refleksja ta stanowi pośrednie nawiązanie do koncepcji wystawy Petit. Istotna jest również, tak jak w poprzednich realizacjach, przestrzeń rozmowy, a więc porozumienia lub jego brak, przestrzeń pomiędzy koncepcją (partyturą), a tym co wydarza się „nieoczekiwanie” podczas performansu”.

Misa Shimomura (ur.w 1977 r. w Mie w Japonii)
Pianistka, kompozytorka i improwizatorka. Zajmuje się głównie swobodną improwizacją i działaniami w obszarze sztuki współczesnej. W latach 1999–2006 wraz ze skrzypkiem i improwizatorem Saikou Miyajimą tworzyła w Kyoto duet neoklasyczny THIS=MISA×SAIKOU. Zainteresowana jest również relacją między przestrzenią, a dźwiękiem, jak również eksperymentami z nowymi instrumentami muzycznymi. Obecnie mieszka i pracuje w Berlinie.

Mikołaj Poliński (ur. w 1977 w Poznaniu)
Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, gdzie uzyskał dyplom w 2001 roku. W latach 2001–2002 przebywał na stypendium DAAD w Berlinie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, instalacją przestrzenną, związkami między sztukami wizualnymi a muzyką i dźwiękiem. Prowadzi XVI Pracownię Rysunku na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od 2003 roku prowadzi Galerię Naprzeciw (UAP).

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ