Orlen Wisła Płock wygrywa 36:19 z KGHM Chrobry Głogów w półfinale Orlen Pucharu Polski w Kaliszu

2024-05-04 19:36:51 materiały prasowe

Dzisiaj o godzinie 16.00 odbył się pierwszy półfinał Orlen Pucharu Polski w piłce ręcznej. W kaliskiej arenie KGHM Chrobry Głogów podejmował Orlen Wisłę Płock. Przed spotkaniem faworytem tej rywalizacji wydawała się Orlen Wisła Płock. Drużyna z Płocka przystępuje do turnieju finałowego z myślą o obronie tytułu z poprzednich rozgrywek.

Zawodnicy z Płocka od początku spotkania chcieli narzucić swoje tempo gry i styl. W pierwszych minutach meczu Nafciarze wyszli na prowadzenie 3:0, jednak zespół z Głogowa nie zamierzał się spuszczać głowy i w 10. minucie doprowadzili do remisu 4:4. Później gra zespołu z Głogowa się załamała. Drużyna z Płocka dzięki dobrej grze w defensywie i świetnej postawie bramkarza Wisły, drużyna z Płocka zdobywała bramki seriami, dokładnie siedem z rzędu, wyszyła na prowadzenie 11:4. Sytuacja w pierwszej połowie się nie zmieniła. Wisła nadal kontynuowała dobrą i skuteczną grę. Wyniki do przerwy 17:9. Po przerwie zespół z Płocka nadal potwierdzał dobrą grę, że jest faworytem tego meczu. Trener Wisły Płock Xavier Sabate  w drugiej połowie dał szanse pograć innym zawodnikom. Wisła nadal powiększała przewagę, dobra gra w bramce i skuteczne kontrataki zapewniły drużynie z Płocka dużą przewagę, która nie, topniała tylko się, utrzymała do końca meczu. Najlepszym zawodnikiem meczu został Marcel Sroczyk.

KGHM Chrobry Głogów: Stachera, Dereviankin – Grabowski 5, Strelnikov, Wrona, Zieniewicz, Kosznik 1, Orpik 1, Jamioł 2, Dadej 2, Matuszak 2, Styrcz 3, Wiatrzyk, Paterek 1, Hajnos 2, Skiba

Orlen Wisła Płock: Alilović, Jastrzębski – Daszek, Lucin 5, Piroch 3, Sroczyk 7, Serdio 1, Susnja, Samoila 4, Michałowicz 1, Fazekas, Krajewski 1, Dawydzik 6, Mihić 2, Mindegia 1, Żytnikow 5