Społeczne

"Okrąglak" został zamknięty [zdjęcia, wideo]

2020-03-26 07:34:46 red

Cały budynek Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu przy ul. Poznańskiej decyzją sanepidu został zamknięty. Pacjenci oraz personel nie mogą do niego wejść, ani z niego wyjść. Teren wokół budynku zabezpiecza straż pożarna i policja. Wkrótce więcej informacji.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Informacje o czasowym zamknięciu kaliskiego szpitala przy ul. Poznańskiej potwierdza rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube - Potwierdzam, że nie wolno wchodzić i wychodzić ze szpitala. 

- Decyzją Sanepidu szpital chwilowo zamknięty. Szpital wysłał do Sanepidu listy pacjentów i personelu z kontaktu bezpośredniego. Czekamy na dalsze decyzje Sanepidu - podaje rzecznik prasowy kaliskiego szpitala Paweł Gawroński nie zdradzając jednak o jakiego pacjenta chodzi. Zapytany czy sytuacja związana jest z pacjentem, o którym pisaliśmy wczoraj, który 22 marca trafił na Oddział Chorób Wewnętrznych, a jak się okazało 25 marca, jest zakażony koronawirusem. Wtedy szpital natychmiast podjął decyzję o izolacji mężczyzny oraz zamknął oddział. 22 pacjentów oraz 14 osób personelu zostało poddanych kwarantannie. (Pełny artykuł TUTAJ). Rzecznik odpowiedział krótko (cytat dosłowny) - Nie. Inny pacjent.

Wkrótce ma zostać podany oficjalny komunikat związany z sytuacją panującą w szpitalu.

 

 

- Kalisz - decyzją Sanepidu nikt nie może wejść ani wyjść z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Na OIOM-ie zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, trwa ustalanie z kim miał kontakt i czy trzeba zamknąć oddział czy też cały szpital – podaje Danka Woźnicka dziennikarka radia ZET na swoim Twitterze.

 

- Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu zamknięty! Nie mogą z niego wyjść pacjenci ani pracownicy. Nikt też nie może do niego wejść. Sytuacja jest bardzo poważna, bo to jedyny szpital w Kaliszu. Wszystko z powodu pacjenta, jak się później okazało z koronawirusem - podaje na swoim Twitterze wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ