Społeczne

"Okrąglak" został zamknięty [zdjęcia, wideo]

2020-03-26 07:34:46 red

Cały budynek Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu przy ul. Poznańskiej decyzją sanepidu został zamknięty. Pacjenci oraz personel nie mogą do niego wejść, ani z niego wyjść. Teren wokół budynku zabezpiecza straż pożarna i policja. Wkrótce więcej informacji.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Informacje o czasowym zamknięciu kaliskiego szpitala przy ul. Poznańskiej potwierdza rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube - Potwierdzam, że nie wolno wchodzić i wychodzić ze szpitala. 

- Decyzją Sanepidu szpital chwilowo zamknięty. Szpital wysłał do Sanepidu listy pacjentów i personelu z kontaktu bezpośredniego. Czekamy na dalsze decyzje Sanepidu - podaje rzecznik prasowy kaliskiego szpitala Paweł Gawroński nie zdradzając jednak o jakiego pacjenta chodzi. Zapytany czy sytuacja związana jest z pacjentem, o którym pisaliśmy wczoraj, który 22 marca trafił na Oddział Chorób Wewnętrznych, a jak się okazało 25 marca, jest zakażony koronawirusem. Wtedy szpital natychmiast podjął decyzję o izolacji mężczyzny oraz zamknął oddział. 22 pacjentów oraz 14 osób personelu zostało poddanych kwarantannie. (Pełny artykuł TUTAJ). Rzecznik odpowiedział krótko (cytat dosłowny) - Nie. Inny pacjent.

Wkrótce ma zostać podany oficjalny komunikat związany z sytuacją panującą w szpitalu.

 

 

- Kalisz - decyzją Sanepidu nikt nie może wejść ani wyjść z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Na OIOM-ie zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, trwa ustalanie z kim miał kontakt i czy trzeba zamknąć oddział czy też cały szpital – podaje Danka Woźnicka dziennikarka radia ZET na swoim Twitterze.

 

- Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu zamknięty! Nie mogą z niego wyjść pacjenci ani pracownicy. Nikt też nie może do niego wejść. Sytuacja jest bardzo poważna, bo to jedyny szpital w Kaliszu. Wszystko z powodu pacjenta, jak się później okazało z koronawirusem - podaje na swoim Twitterze wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ