Społeczne

Pacjent z koronawirusem w "okrąglaku"! Szpital natychmiast zamyka Oddział Chorób Wewnętrznych!

2020-03-25 11:14:40 red.

Niepokojąca wiadomość z kaliskiego szpitala przy ul. Poznańskiej. 22 marca na Oddział Chorób Wewnętrznych trafił pacjent, który jak się okazało 25 marca, jest zakażony koronawirusem. Szpital natychmiast podjął decyzję o izolacji mężczyzny oraz zamknął oddział. Personel oraz pacjenci zostali poddani kwarantannie.

zdjęcie ilustracyjne calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne calisia.pl

- 22 marca o godz. 13.30 do SOR został przyjęty pacjent, który następnie o godz. 17.10 został hospitalizowany w jednoodcinkowym Oddziale Chorób Wewnętrznych II. Miał wykonane badania diagnostyczne w tym tomografię komputerową. Żadne z wykonanych badań nie wskazywały na podejrzenie zakażenia koronawirusem. W poniedziałek 23.03 o godz. 9.00 wobec dalszych wątpliwości diagnostycznych, kierownik oddziału zdecydował o pobraniu posiewu w kierunku koronawirusa, pacjent został poddany izolacji.

25 marca szpital otrzymał dodatni wynik badania. Decyzją Dyrekcji oddział został zamknięty. Obecnie od momentu powzięcia tej informacji, pacjenci oraz personel oddziału zostali poddani kwarantannie oraz nadzorowi epidemiologicznemu. O całej sytuacji powiadomiony został kaliski SANEPID, konsultant wojewódzki w zakresie chorób zakaźnych, konsultant wojewódzki w zakresie mikrobiologii oraz przedstawiciel Wojewody Wielkopolskiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Takie sytuacje, niestety, mimo stosowanych zabezpieczeń, wdrożonych i obowiązujących procedur mogą się zdarzać. Ważne, aby w miarę możliwości reagować na nie błyskawicznie i minimalizować skutki, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo pacjentom i personelowi – przekazuje dyrekcja szpitala.

Obecnie w kwarantannie znajduje się 23 pacjentów w tym jeden zakażony w izolacji oraz 14 osób personelu medycznego.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ