Kultura

O Black Friday i szale zakupowym - WOWA Bayak nagrał nowy utwór z Karoliną Stankiewicz

2020-11-23 13:00:00 BK

Związany z Kaliszem wokalista i tekściarz Wowa Bayak nawiązał współpracę z niezwykle uzdolnioną kaliszanką Karoliną Stankiewicz. Z tej mieszanki wyszedł świetny duet i pastisz o tzw. Black Friday i zakupowym szale w dzisiejszych czasach.

WOWA & Karolina Stankiewicz - Black friday
WOWA & Karolina Stankiewicz - Black friday

Urodził się w Czechach, a upodobał sobie Kalisz. Gra muzykę, której sam nie chce definiować, nazywać. Za nim sporo oryginalnych projektów m.in. z Grzegorzem Halamą, Lechem Dyblikiem czy Chwytakiem ale już szuka nowych pomysłów - WOWA Bayak, wokalista, kompozytor, tekściarz, lider zespołu WOWA BAND.

Karolina Stankiewicz

Pochodzi z rodziny, w której muzyka odgrywa największą rolę. Jeżeli chodzi o osiągnięcia Karoliny to z pewnością może się pochwalić prawykonaniem kolędy swojego autorstwa „Piękna noc” przez Filharmonię Kaliską w 2011 r. W roku 2012 i 2014 wykonywała własne kompozycje na Majówce z Filharmonią pod patronatem Filharmonii Kaliskiej.

Jest dwukrotną laureatką I miejsca w konkursie pianistycznym w Kaliszu „Co jest grane?”. W grudniu 2016 roku brała udział w największym muzycznym projekcie jakim był koncert na 21 fortepianów wraz z filharmonią kaliską, na którym zaśpiewała w duecie z Mietkiem Szcześniakiem. Również w grudniu 2016 i  2017 roku brała udział w koncercie Kolęd Pełni, który był transmitowany na antenie TVP3. W październiku 2019 roku występowała na Light Move Festival, na którym swoimi dźwiękami granymi przez fortepian oświetlała cerkiew w Łodzi.

Karolina swoimi koncertami czynnie wspiera różne akcje charytatywne w swoim rodzinnym mieście. Jest autorką słów i muzyki Hymnu Wigilii na Kaliskim Rynku. Aktualnie mieszka w Łodzi i uczy wokalu oraz fortepianu, a na koncercie będzie można posłuchać najnowszych kompozycji m.in do poezji Edwarda Leszczyńskiego.

Z mieszanki tych dwóch ogromnych talentów i osobowości powstała satyra na dzisiejszy konsumpcjonizm, promocje, przeceny i zakupowe pasja społeczeństwa zatytułowana Black Friday! Posłuchajcie.

Kanał Youtube WOWA: https://www.youtube.com/user/WOWAzCharkowaTV

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ