„Non sono pronto” na Festiwalu w Koszalinie

2010-09-17 10:17:03 Aga

Wśród debiutów 29. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" znalazł się film kaliszanina Michała Grzybowskiego „Non sono pronto”. Zrealizowany za niewielką kwotę jest opowieścią o młodych ludziach, którzy próbują zaistnieć na aktorskiej i scenopisarskiej scenie.

Jest coś perwersyjnego w pokazywaniu na festiwalu polskich debiutów filmowych obrazu, w którym nie dość, że wszyscy zaangażowani grają w zasadzie samych siebie, czyli aktorów, aktorki i scenarzystów, którzy próbują się przebić, to na dodatek lekko się w nim wyszydza środowisko filmowo-teatralne, operując jeszcze przy okazji językiem i dowcipem branżowym. Na tym polega główne założenie "Non sono pronto", obrazu, który nie jest do końca składnym filmem, lecz bardziej zbiorem mniej lub bardziej dramatycznych scenek z życia aspirującego artysty oraz skeczy wyolbrzymiających pewne cechy samych artystów, naśladując ich niektóre fanaberie i absurdalne wymysły. Mamy więc na ekranie kilka castingów, podczas których przesłuchiwana osoba musi naprawdę bardzo się postarać, by spełnić twórcze zachcianki zblazowanych, zadufanych we własnym artyzmie reżyserów. Jest autoironiczny wątek pokazujący dwóch aspirujących scenarzystów (granych przez autorów scenariusza do tego filmu), którzy nie mogą złapać weny i miotają się w ramach swojego wymarzonego zawodu. Pojawia się agent, producent, kolejny zmierzły reżyser itd. (źródło:http://www.stopklatka.pl)

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ