Społeczne

Nagroda TVN dla kaliskiej biblioteki!

2023-05-30 14:10:52 Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu

W kwietniu tego roku wyemitowano reportaż w Dzień Dobry TVN o biblio-kotach w Filii nr 6 w Szczypiornie. Widzowie zdecydowali, że to najPOZYTYWniejszy materiał kwietnia! Ekipa TVN zawitała 30 maja ponownie do biblioteki i cała Polska na żywo mogła zobaczyć uroczysty moment wręczenia nagrody POZYTYWKI.

fot. Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu
fot. Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu

Redaktor Piotr Wojtasik z całą ekipą nie kryli, że są wielbicielami zwierząt i bardzo się cieszą, że Pozytywka trafiła właśnie do bibliotekarek z Kalisza. Od początku istnienia filia nr 6 z oddziałem Izba Pamięci Szczypiorna opiekowała się wolnożyjącymi kotami z okolicy, na co pozwoliła w 2020 roku zmiana regulaminu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu i ogłoszenie akcji wymyślonej przez wicedyrektor Annę Kubiak – „Pupile widziane mile”.

Początkowo bibliotekarki z Filii nr 6, czyli Maria Kubacka-Gorwecka, Izabela Fietkiewicz-Paszek, Agata Mizgalska, Anna Plota oraz wolontariuszka Adrianna Kaczmarek, studentka WPA UAM, jedynie regularnie je dokarmiały, z czasem – po skontaktowaniu się z Urzędem Miasta – zaczęły „organizować” skierowania do lecznicy, gdzie zwierzęta otrzymują pomoc w razie choroby. Dzięki ich zaangażowaniu przeprowadzano także zabiegi kastracji i sterylizacji oraz zaszczepiono część zwierząt.

Szczypiornickie pupile są na tyle zżyte ze swoimi opiekunkami, na tyle dzięki nim zaufały człowiekowi, że bez najmniejszego problemu odnajdują się jako domowe! Dotąd aż dziewięć kotów trafiło do domów! DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY ODDALI GŁOS NA KALISKĄ BIBLIOTEKĘ, a tak naprawdę – na szczypiornickie biblio-koty, może dzięki temu kolejne trafią do swoich ludzi? Miau!

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować