Społeczne

Murowaniec gotowy na sezon!

2021-05-07 17:00:00 Gmina Koźminek

Gmina Koźminek przygotowuje się do sezonu letniego nad Zalewem Murowaniec.

Gmina Koźminek
Gmina Koźminek

Zostały wykonane drobne prace takie jak: wyrównanie i odchwaszczenie plaży i boiska do gry w piłkę plażową. Postawiono pojemniki na odpady stałe (6 sztuk o pojemności 1100 litrów oraz 9 sztuk o pojemności 240 litrów), a te na odpady segregowane zostały opróżnione i umyte. Ponadto postawiono także 6 sztuk toalet typu TOI  TOI. Wszystkie prace wykonano po to, by nad Zbiornikiem Murowaniec panowała czystość i porządek. Jednak, aby tak było, nie może o tę czystość dbać tylko Urząd Miejski Gminy Koźminek. Niezbędnym jest, aby wszyscy korzystający z okolic Zbiornika Murowaniec, dbali o porządek i nie podrzucali swoich domowych śmieci.

A teraz, pozostaje nam tylko czekać na cieplejsze dni i słońce, aby móc korzystać z walorów naszego pięknego Murowańca.

Zbiornik Murowaniec – zbiornik retencyjny na Wysoczyźnie Kaliskiej, na Swędrni o powierzchni 69,60 ha, w województwie wielkopolskim, w powiecie kaliskim, w gminie Koźminek, wybudowany w latach 2002–2004 na gruntach wsi Murowaniec, 2 km na północny zachód od Koźminka i 14 km na północny wschód od Kalisza; pełni funkcje retencyjne dla Kaliskiego Węzła Wodnego oraz rekreacyjne; na północ od zbiornika leżą wsie letniskowe Krzyżówki i Młynisko; gospodarstwa agroturystyczne.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ