Młodzież z Diecezji Kaliskiej w Panamie

2019-01-21 12:30:00 radiorodzina.kalisz.pl

Światowe Dni Młodzieży w Panamie są poprzedzone Dniami w Diecezjach. Młodzi z Kalisza spędzą te dni w Diecezji Chitré, a dokładnie w Parafii La Villa de Los Santos. 29 osób z diecezji kaliskiej, w tym 2 kapłanów wyruszyło na Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) w Panamie z udziałem papieża Franciszka.

fot. radiorodzina.kalisz.pl
fot. radiorodzina.kalisz.pl

- Dziś rano czekało nas 10 km trasy do Chitre. Szliśmy tam jako pielgrzymka, aby wspólnie z pielgrzymami z innych krajów świętować Mszę Świętą. Warunki nam dopisywały. Słońce prażyło, a my dowiedzieliśmy się, że istnieje krem z filtrem UV 100, który jest najlepszy na taką pogodę. Niespodzianką była parada zaplanowana na popołudnie. Wszyscy mieszkańcy diecezji Chitre, pokazali ich piękną kulturę i tradycje państwa. Na zakończenie dnia zorganizowany został koncert muzyków na żywo. Nie był to typowy koncert, ponieważ grupa instrumentalistów grała na ulicy i towarzyszył temu taniec oraz śpiew. Jest to wielka życzliwość okazana wobec nas, pielgrzymów, za którą jesteśmy bardzo wdzięczni – opisuje Angelika Sowa, uczestniczka Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

Światowe Dni Młodzieży w Panamie rozpoczną się 22 stycznia. Hasłem przewodnim spotkania będą słowa Maki Bożej z Ewangelii św. Łukasza: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego”. ŚDM poprzedzają Dni w Diecezjach, które ruszyły 17 stycznia w Panamie, Kostaryce i Nikaragui.

Diecezję Kaliską w Panamie reprezentuje także delegacja młodych z naszego regionu.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ