Społeczne

Michał Kraszkiewicz nowym wójtem gminy Żelazków! Znamy oficjalne wyniki wyborów.

2022-07-24 22:04:56 red

Krajowe Biuro Wyborcze delegatura w Kaliszu podało wyniki drugiej tury przedterminowych wyborów na wójta gminy Żelazków. Nowym wójtem został wybrany Michał Kraszkiewicz.

źródło: fb/Michał Kraszkiewicz
źródło: fb/Michał Kraszkiewicz

10 lipca mieszkańcy gminy Żelazków zdecydowali w pierwszej turze o tym, że 24 lipca w ostatecznym głosowaniu o fotel wójta będą ubiegali się Michał Marek Kraszkiewicz, który otrzymał wtedy 1514 głosów oraz Adam Andrzej Jakubowski, który zdobył 895 głosów.

Głosowanie w ramach drugiej tury zostało przeprowadzone 24 lipca w godzinach od 7.00 do 21.00.

Potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje dotyczące wyników głosowania. Najwięcej głosów uzyskał i nowym wójtem gminy Żelazków został Michał Kraszkiewicz.

Na Michała Kraszkiewicza w drugiej turze zagłosowało 1949 mieszkańców gminy Żelazków, natomiast na Adama Jakubowskiego 1355.

Liczba wyborców uprawnionych do głosowania w drugiej turze przedterminowych wyborów na wójta gminy Żelazków wynosiła 7 586. Komisje wydały łącznie 3341 kart do głosowania, co oznacza, że frekwencja wyniosła 44,04 proc. Po przeliczeniu kart okazało się, że 3304 głosy zostały oddane prawidłowo.

Michał Kraszkiewicz ma 37-lat od urodzenia jest mieszkańcem gminy Żelazków. Jest pracownikiem Starostwa Powiatowego w Kaliszu oraz pełni funkcję Pełnomocnika Starosty Kaliskiego w Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej. Od blisko 20 lat związany z samorządem. Wraz z ojcem prowadził gospodarstwo rolne. Jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz III Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować